Sport

Zbigniew Bryjak nowym dyrektorem OSiR


Słynny bytomski hokeista będzie kierować pracami Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przed nim wiele wyzwań, z którymi musi się zmierzyć w krótkim czasie.

Reklama

Ostatnimi czasy było nerwowo w bytomskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dotychczasowy dyrektor Robert Ky zrezygnował z funkcji. Jedną z przyczyn były problemy z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w Szombierkach. Dość szybko udało się znaleźć człowieka, który przejął po nim ster.

Miejską jednostką kieruje już Zbigniew Bryjak. To była gwiazda hokejowej Polonii Bytom. Z niebiesko-czerwonymi sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju. Z reprezentacją Polski grał w igrzyskach olimpijskich w Calgary i trzech turniejach finałowych mistrzostw świata.

Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem. Przez wiele lat prowadził grupy młodzieżowej Polonii Bytom. Teraz czeka go prawdopodobnie największe wyzwanie w karierze.

Bryjak od razu musi zakasać ręce do pracy. Głównym priorytetem jest opracowanie nowych zasad dzielenia środków na szkolenie młodzieży przez bytomskie kluby sportowe. Nowe władze miasta już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadały, że za ich rządów ma być sprawiedliwie i transparentnie. Do tej pory nie ma jasnych kryteriów, przez co jedne kluby dostają znacznie większe pieniądze w przeliczeniu na jedno dziecko od drugich.

Kolejnym wyzwaniem jest bytomska infrastruktura sportowa, która lata świetności ma za sobą. Problemy z lodowiskiem są powszechnie znane i trwają prace nad doprowadzeniem do budowy nowego obiektu. OSiR ma pod sobą także m.in. boiska piłkarskie w Karbiu i Szombierkach, basen kryty i odkryty, czy trzy hale sportowe. Każdy z tych obiektów od dawna prosi się o inwestycje.

fot. TMH Polonia Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (20 replies).

tomchina70 Avatar
tomchina70 odpowiedział w temacie: #183860 2019/03/10 11:53

Passphrase napisał: ...
Odnośnie jeszcze funkcjonalności basenu to byłem niedawno w nowootwartym kompleksie w Tychach. Jest tam wszystko, ale basen pływacki dokładnie taki sam jak u nas.

Niestety jest gorszy :
1)głębokość od 1.4m do 1.8-1.9m
2) prąd wody filtracyjnej znosi w stronę dłuższego brzegu(ten z oknami) z KAŻDEGO toru. Nie wiem jak tak się zawody pływackie odbywały.
Jeśli ktoś chce popływać w Tychach to polecam basen miejski tak też odbywają się zawody.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #183841 2019/03/08 15:07

Passphrase napisał: Nie powiem nawet "Pies cię ..........",

No cóż, nie mam zwyczaju rozmawiać na tym poziomie. Może przywykłeś do takich rozmów w swoim środowisku, a może po prostu raczej jesteś prostym człowiekiem, który nie umie inaczej (czego ci nie wyrzucam, bo wpływ środowiska jest ważnym czynnikiem rozwoju).

W każdym razie wycofuję się z dalszych dyskusji, żeby panom bliźniakom nie dawać okazji do demolowania obyczajów na forum. Pojedynek na brak kultury oddaję wam walkowerem.
mariano Avatar
mariano odpowiedział w temacie: #183840 2019/03/08 15:05

Passphrase napisał: Odnośnie toru płytkiego to nie raz i nie dwa byłem świadkiem jak podczas wieczornych treningów WTS był demontowany. Jak jest rano nie wiem, popytam syna.
nas.


może masz rację. Nie spieram się :) jeśli jest rozbierany to dla grup starszych czyli po 21 i myślę, że tylko przed meczami żeby zwiększyć obszar basenu.

Basen na Chorzowskiej to ja pisali przedmówcy odbiega od dzisiejszych standardów. 30 lat temu trenowałem na tym basenie pływanie. W zeszłym roku pojechałem tam na zawody syna i okazało się że wygląda tak samo jak za mojego dzieciństwa, przepraszam są plastikowe okna :D
Ciężko mi powiedzieć jaki jest poziom pływania dzieci, młodzieży ale obserwując obłożenie szkółek pływackich zainteresowanie jest spore.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #183839 2019/03/08 14:47
Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię ..........",
bo to mezalians byłby dla psa.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #183838 2019/03/08 14:21

Passphrase napisał: Dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem.
Nie wążne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej.

To nie przewracaj figur i nie sraj, tylko argumentuj. Bo jak na razie potrafisz powiedzieć tylko "jesteś głupi", "nie znasz się", a argumentów ci brak.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.