Sport

Umowa na stadion podpisana


Spółce Bytomski Sport w końcu udało porozumieć się z wykonawcą w sprawie przebudowy stadionu Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej. Po dwóch miesiącach od głośnej sesji Rady Miejskiej umowa została podpisana, a miasto wyda blisko 40 milionów na obiekt dla IV-ligowego klubu.

Reklama

Damian Bartyla poinformował dziś na swojej stronie na Facebooku o zawarciu kontraktu: "Umowa na modernizację stadionu podpisana. Generalny wykonawca firma S-sport będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie postępowania przetargowego." - napisał prezydent.

Więcej informacji na temat umowy i inwestycji zostanie podanych na konferencji prasowej zaplanowanej na wtorek. Jednak zgodnie z dokumentacją przetargową wykonawca będzie mieć 8 miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego i dopiero pod koniec roku ruszy budowa. Wcześniej natomiast mogą rozpocząć się prace rozbiórkowe na stadionie.

Wbrew informacjom rozpowszechnianym w Internecie inwestycja nie będzie obejmować budowy hali z dwoma lodowiskami. Umowa z firmą S-Sport obejmuje wyłącznie przebudowę trybun istniejącego stadionu. Murawa, oświetlenie, parkingi (za wyjątkiem skrawka przeznaczonego dla VIP-ów), boiska treningowe i zaplecze socjalne dla młodzieży nie zostały ujęte w przetargu. Z kolei wg. dokumentacji szatnie dla zawodników mają być zlokalizowane w tymczasowych kontenerach. Więcej na temat zakresu zamówienia pisaliśmy w innym artykule.

Koszt przebudowy stadionu wyniesie 39,6 mln zł. Wykonawca będzie mieć 8 miesięcy na realizację fazy projektowej i 26 miesięcy na fazę budowlaną. Kibice zasiądą więc na nowych trybunach najwcześniej na przełomie 2020 i 2021 roku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (33 replies).

bardoz Avatar
bardoz odpowiedział w temacie: #178418 2018/04/13 13:59
Przy okazji stadionu i jego ewentualnej niepewnej przyszłości.
Od 2004 roku liczba osób młodych w Polsce, czyli grupa w wieku 15-24 lata zmniejszyła się prawie o 40% (spadek z ponad 6 mln do około 3,7 mln). Za to liczba emerytów i rencistów w styczniu 2018 przekroczyła już 9,1 mln ludzi (30% wyborców).
Paweł P Avatar
Paweł P odpowiedział w temacie: #178416 2018/04/13 13:06

6opak napisał: Czyli wychodzi na to, że za takie pieniądze to postawią nowy krzywy domek, bo na prosty im zabraknie. Tak czy siak - wydają pieniądze na trybuny i jednocześnie zamykają kolejny oddział w miejskim szpitalu. Pacjenci nie założą kominiarek oraz szalików i nie przyjdą z "k...wami" na Parkową.

Dlatego stadion to najpilniejsza potrzeba naszego miasta, bo kibole to jedyna grupa która w ten sposób domaga się swojego.
6opak Avatar
6opak odpowiedział w temacie: #178414 2018/04/13 11:50
Czyli wychodzi na to, że za takie pieniądze to postawią nowy krzywy domek, bo na prosty im zabraknie. Tak czy siak - wydają pieniądze na trybuny i jednocześnie zamykają kolejny oddział w miejskim szpitalu. Pacjenci nie założą kominiarek oraz szalików i nie przyjdą z "k...wami" na Parkową.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #178412 2018/04/13 11:47
To dobrze bo od kilkunastu lat przypomina on kurnik, a juz tablica pamiątkowa Edwarda Szymkowiaka na nim umieszczona to zbezczeszczenie nazwiska tego wybitnego zawodnika i legendy krajowej i polonijnej piłki.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #178411 2018/04/13 09:36

Passphrase napisał: Oni tak robią żeby coś tam zrobić a sie nie narobić i jeszcze zarobić. Tak naprawde to nie jest modernizacja stadionu tylko trybun. Murawa zostaje, światła zostają, krzywy domek zostaje, zaplecza jakiegokolwiek cywilizowanego nadal nie będzie, wielofunkcyjnej hali również, tak że słowo modernizacja jest tu pewnym nadużyciem, a już pojawiajace sie od czasu do czasu stwierdzenia o budowie stadionu to kompletne nieporozumienie i kpina z tych którym sie te wyborcze kity wciska. Jest oczywiste ze to sie w tej kwocie nie zmieści, ale to znany wybieg zamawiających i tych którzy cos realizują. W trakcie inwestycji zawsze pojawiają się roboty dodatkowe ...

Tak dla ścisłości,krzywy domek zostanie rozebrany.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.