Miasto

Zamiast stadionu będzie centrum handlowe


Stadion na Stroszku, na którym przez lata grał Ruch Radzionków, właśnie zniknął z powierzchni ziemi. W jego miejscu powstanie centrum handlowe. Budowa już ruszyła.

Reklama

W wyniku długów Ruch Radzionków w sezonie 2012/2013 wycofał się z rozgrywek I ligi. Dwa lata później, podczas szóstej z kolei licytacji komornik sprzedał obiekt tego klubu przy ul. Narutowicza. Cena wywoławcza wyniosła 782 306 zł. Kupiła go bytomska spółka Bytaqua. Klub porozumiał się z nowymi właścicielami, dzięki czemu jeszcze przez kolejne lata rozgrywał mecze na swoim dawnym stadionie.

Ostatnim meczem, jaki Ruch Radzionków rozegrał na Stroszku było zwycięskie spotkanie z Polonią Bytom o awans do III ligi. Tym sukcesem zakończono 45-letnią działalność radzionkowskiego klubu na tym obiekcie i rozpoczęto tułaczkę po tymczasowych boiskach. Niedługo później z magazynu na terenie starego stadionu skradziono Cidrom sprzęt sportowy o wartości ponad 15 tys. zł, o czym pisaliśmy w innym artykule.

W kolejnym sezonie drużyna będzie korzystać z boiska Sokoła Orzech. Aby dostosować go do wymogów III ligi konieczne było m.in. zwiększenie miejsc siedzących z 96 do ok. 200. Ruch Radzionków przekazał do Orzecha krzesełka z obiektu przy ul. Narutowiczai całą konstrukcję trybuny VIP. Niestety przed kilkoma dniami wandale pod osłoną nocy zniszczyli obiekt, na którym będą gościć Cidry. - Polonia Bytom nigdy się nie poddaje. W nocy wandale zniszczyli mnóstwo naszej pracy w Orzechu i obiekt Sokoła Orzech popisany sprayami. Co wam ten Sokół zrobił?! Co myśmy wam takiego zrobili?! Nie możecie zająć się sobą?! - napisał na Twitterze prezes Ruchu Radzionków, Marcin Wąsiak.

Równocześnie przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie trwa budowa boiska, na którym Cidry mają zagrzać miejsce na dłużej. Przy pełnowymiarowym polu do gry z nawierzchnią z trawy syntetycznej znajdą się trybuny na blisko 600 miejsc, z czego część z nich będzie zadaszona. Szatnie dla zawodników przewidziano na parterze budynku szkoły. Tam również ulokowano pomieszczenie trenera, gabinet lekarza oraz pomieszczenia porządkowe. Do boiska będzie przylegać drugie, znacznie mniejsze boisko treningowe dla bramkarza. Miasto Radzionków wyda na tę inwestycję 5,5 mln zł.

Co z kolei stanie się z terenem przy ul. Narutowicza? Początkowo mówiło się o budowie bloków mieszkalnych, lecz tablica informacyjna zawieszona na placu budowy rozwiała wszelkie wątpliwości. Inwestor - zarejestrowana w Bytomiu spółka Stary Stadion - rozpoczęła budowę "obiektu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu". Natomiast "Życie Bytomskie" powołując się na informacje z Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego podało, iż ma tam powstać zespół obiektów o powierzchni do 2 tys. m2 przeznaczony m.in. na działalność zakładów kosmetycznych, siedzibę banku, przychodnię lekarską, gastronomię, sklep ze sprzętem RTV i AGD oraz market spożywczy.

Inwestor jest powiązany personalnie i kapitałowo z Grupą Zdrowit, która nieopodal wybudowała pawilon handlowy oraz Apartamenty Stroszek, a w najbliższych latach planuje postawić na Osiedlu Ziętka 6 wieżowców mieszkalnych.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone