Zła passa Polonii Bytom

Polonia Bytom uległa w niedzielę u siebie Okocimskiemu Brzesko 0:3. Mecz przy Olimpijskiej rozstrzygnął się w pierwszych dziesięciu minutach. W drugiej połowie goście z Małopolski dołożyli jeszcze jedno trafienie, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Zespół z Brzeska podobnie jak niebiesko-czerwoni znajduje się w strefie spadkowej. Aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w gronie pierwszoligowców, przyjezdni musieli wygrać niedzielne spotkanie. Żaden z kibiców Polonii nie spodziewał się jednak, że już po dziesięciu minutach będzie po meczu. W 3. minucie Iwan Litwiniuk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niespełna pięć minut później Tomasz Ogar podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę dla Okocimskiego dołożył w drugiej połowie Dawid Kucharski.

Bytomianie nadal z siedmioma punktami zajmują przedostatnią lokatę. Tabelę I ligi zamyka natomiast ŁKS Łódź, który wycofał się z rozgrywek.

Kolejnym rywalem naszych będzie na wyjeździe 24 kwietnia Arka Gdynia.