Jak widzą Bytom w Europie? Za nami wernisaż wystawy ,,Lokalne tożsamości". Mieszkańcy i architektura miasta uwiecznione na zdjęciach

Codzienne życie bytomian i architektura miasta uwiecznione na zdjęciach. Za nami wernisaż wystawy ,,Lokalne tożsamości". To zwieńczenie międzynarodowych warsztatów fotograficznych i zarazem kolejna atrakcja w ramach obchodów 770-lecia Bytomia. Wystawę można odwiedzić do 17 września.

Wystawa ,,Lokalne tożsamości"

We wtorek, 3 września, w Teatrze Rozbark odbył się wernisaż wystawy ,,Lokalne tożsamości". Wystawa jest efektem międzynarodowych warsztatów fotograficznych w ramach projektu „PHOTOsynthesis: local identities”, podczas których 35 pasjonatów fotografii z Polski, Szwecji, Włoch, Słowacji i Słowenii poznawało historię Bytomia i całego Górnego Śląska. Goście udokumentowali najciekawsze widoki na zdjęciach. Pobyt w Bytomiu pozwolił im zebrać inspirujący materiał.

- Biorąc udział w spacerach fotograficznych, spotkaniach z miłośnikami historii Bytomia oraz społecznikami, uczestnicy warsztatów mogli nie tylko poznać dzieje miasta, jego dzielnic i architektury postindustrialnej, ale również unikalną tożsamość Bytomia, który w tym roku obchodzi 770-lecie nadania praw miejskich - informuje zespół prasowy Urzędu Miasta.
Bytom oczami fotografów z Polski i zagranicy. Codzienne życie mieszkańców i posindustrialna architektura. fot. H.Klimek
Bytom oczami fotografów z Polski i zagranicy. Codzienne życie mieszkańców i posindustrialna architektura. fot. H.Klimek

Organizatorzy ,,Lokalnych tożsamości" starali się wybrać najlepsze fotografie. Na wystawie zobaczymy więc przede wszystkim zdjęcia bytomskiej architektury, w tym głównie obiektów poprzemysłowych, ale również codzienne życie mieszkańców Bytomia. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie, od 4 do 17 września, w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), w godzinach od 8:00 do 15:00.

Wystawa została dofinansowana z budżetu województwa śląskiego, Muzeum Historii Polski, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+. Organizatorami wystawy są m.in.: Fundacja Żywego Słowa - Skaczący Słoń, Teatr Rozbark, Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku oraz Miasto Bytom. Wstęp na wystawę jest darmowy.

Mural bokser dworcowa

Może Cię zainteresować:

Kolejny mural w Bytomiu. Tym razem robiony przez... Netflixa

Autor: Daniel Lekszycki

04/09/2024

Montaz napisu rozbark

Może Cię zainteresować:

Odrobina Hollywood w Bytomiu. Słynny napis ROZBARK wraca na swoje miejsce

Autor: Daniel Lekszycki

03/09/2024

Wieza cisnien bytom1

Może Cię zainteresować:

Bytomska wieża ciśnień, uratowany zabytek z długą i burzliwą historią. I niepewną przyszłością

Autor: Urszula Mazurowska

02/09/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon