Wróciły rozgrywki młodzieżowe. Młodzi piłkarze Polonii Bytom zaczęli sezony w swoich ligach

Koniec wakacji dla młodych piłkarzy to czas dwuznaczny. Na pewno wielu z nich wpada w chandrę z powodu powrotu do szkoły, jednak zaraz po tym ubierają korki i lecą na mecz. Równolegle bowiem startują ligi młodzieżowe. Pierwsze wyniki młodych bytomian już znamy.

Akademia polonia prof

I liga wojewódzka A1

Ruch Chorzów - BS Polonia Bytom 3:2 (1:0)

Gole: 80' Chudecki, 90+2' Paulewicz

Wracamy z Chorzowa z dużym niedosytem ponieważ z tak dobrym rywalem jakim jest Ruch Chorzów przez większość meczu toczyliśmy wyrównany pojedynek. O końcowym rezultacie zaważyła większa jakość przeciwników pod bramką. W fazie budowania gry na swojej połowie jestem zadowolony, wiele razy potrafiliśmy ominąć pressing przeciwnika, jednak Naszym głównym problemem była niedokładność w kontratakach. W tygodniu przeprowadzimy wraz ze sztabem analizę spotkania i poprzez trening będziemy dążyli do tego aby Nasza gra wyglądała z tygodnia na tydzień coraz lepiej - smutno podsumowywał trener Krzysztof Hałgas.

II liga wojewódzka B2 junior młodszy

AKS Mikołów - BS Polonia Bytom 3:5 (2:4)

Gole: 28' i 29' Kurzak, 34' Winkler, 39' R. Yuzva, 66' Szneler

Mecz ogólnie pod kątem organizacji gry i posiadania piłki na naszą korzyść. Dużo fajnych momentów, realizacji zasad gry w obronie i wykorzystanie konceptów w ofensywie, ale niestety przeplatane zbyt często utratą koncentracji i niestety, mieliśmy także problem z zagraniem dwóch równych połów. Cieszy debiut i to z czystym kontem Janka z rocznika 2011, natomiast na wyróżnienie zasłużyli Winkler oraz Kaczmarczyk, którzy zagrali na wysokim poziomie realizacji założeń - zauważał negatywy trener Aleksander Mużyłowski.

III liga wojewódzka C1 trampkarz

MKS Concordia Knurów - BS Polonia Bytom 6:3 (2:1)

Gole: 35' P. Małkowski, 50' Kasprzyczak, 63' Benvenuto

Bardzo dobrze budowaliśmy akcje, byłem pod wrażeniem realizacji tego przez zawodników, szczególnie w pierwszej połowie. Większy problem mieliśmy w trzeciej tercji boiska, pod bramką przeciwnika w samej finalizacji, konstruowaniu akcji i wejściu w pole karne. Pierwsza połowa to bardzo dobra intensywność w naszym wykonaniu, dużo dobrych zagrań czyli typowo to co ćwiczymy – taki jest koncept naszej akademii. Do poprawy mamy bronienie, szczególnie w formacji 3-4-3 jeżeli chodzi o nasz pressing. Zawodnicy dostali wytyczne na weekend, więc w tygodniu będzie analiza w oparciu o ten mecz. Druga połowa była już na niższym poziomie, ale mamy na to plan, będziemy nad tym pracować - pozytywnie komentował trener Robert Chwastek.

Dorosła Polonia Bytom w starciu na szczycie 6. kolejki Betclic II ligi podejmie Resovię. Mecz odbędzie się 24 sierpnia o 15:45.