Ostatni raz Memoriał Błażyńskiego był organizowany w Teatrze Rozbark w roku 2019. Później pięściarze przenieśli się do Hali na Skarpie.
- Oba obiekty mają sporo atutów. Zarówno w Teatrze Rozbark, jak i w Hali na Skarpie jest profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Dodatkowo placówka przy ulica Kilara 29 jest bardzo klimatyczna i urokliwa. Warto podkreślić, że w tym miejscu w przeszłości znajdowała się cechownia kopalni Rozbark, gdzie w latach 70. odbywały się pojedynki bokserskie – mówi Damian Jonak, pięściarz zawodowy, który pomaga przy organizacji memoriału.
Bytomską Akademię Boksu będzie reprezentował m.in. jeden z najzdolniejszych polskich pięściarzy, Nikolas Pawlik, wicemistrz Europy juniorów.
Turniejowe zmagania w obserwować będzie Marian Kasprzyk, legendarny polski bokser, zdobywca dwóch medali olimpijskich (brązu na IO w Rzymie w 1960 r. i złota na IO w Tokio w 1964 r. gdzie w finałowym pojedynku walczył ze złamanym kciukiem).
- Memoriał Leszka Błażyńskiego to gwarancja ciekawych walk, bardzo dobrej organizacji i okazja do spotkania z przyjaciółmi i kibicami. Chcę też oczywiście uczcić pamięć Leszka, który był dobrym kompanem – podkreśla Kasprzyk.
Patron turnieju, Leszek Błażyński był dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim (1972, 1976), mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971) oraz dwukrotnym mistrzem Polski (jego trofea będzie można zobaczyć podczas memoriału). Stoczył 317 pojedynków (282 wygrał – 4 zremisował – 31 przegrał). Charakteryzował go ofensywny styl walki, znakomita technika i wielka ambicja.
Może Cię zainteresować:
Tancerze teatru Rozbark nakręcili w Bytomiu teledysk. Ulice miasta stały się dla nich inspiracją
Może Cię zainteresować: