Zakres inwestycji w 2022 r. obejmie: budowę 4 indywidualnych węzłów cieplnych oraz modernizację i budowę ok. 1,2 km sieci ciepłowniczej. 4 lipca zostały zawarte umowy z wykonawcą trzech zadań. W najbliższym czasie zostanie zawarta umowa dla kolejnego zadania. Zgodnie z założeniami, ciepło do odbiorców popłynie we wrześniu. Dla ostatniego, piątego, zadania trwa procedura przetargowa.
Prace prowadzone są na terenie Śródmieścia (m.in. rej. ul. Pułaskiego, Wrocławska), Łagiewnik (rej. ul. Palińskiego, Św. Cyryla i Metodego) i Miechowic (rej. ul. Elektrownia). Dzięki realizacji zadań, m.in. zostanie zlikwidowana lokalna kotłownia przy ul. Korfantego. Okoliczni mieszkańcy szybko odczują różnicę, bowiem zmniejszenie zużycia energii końcowej pozwoliłoby ogrzać rocznie ok. 20 domków.
Inwestycje prowadzone są w ramach projektów: „Modernizacja systemu ciepłowniczego wraz z likwidacją niskiej emisji na terenie miasta Bytom w latach 2019-2023” oraz „Likwidacja niskiej emisji na terenie miasta Bytom w latach 2020-2021”, które zakończą się w 2023 r.
Równocześnie prowadzone są działania informacyjno-promocyjne projektów. W czerwcu przedstawiciele PEC wzięli udział w Dniach Radzionkowa oraz w Dniach Bytomia. Dorośli zapoznali się z zakresem inwestycji oraz możliwościami przyłączenia do miejskiej sieci. Najmłodsi chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach. 28 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Bytomiu odbyła się, pierwsza po przerwie pandemicznej, Lekcja Ciepła. Przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Bytomia i Radzionkowa zainteresowane przeprowadzeniem od września takich zajęć, prosimy o kontakt na adres: marketing@pec.bytom.pl
Spółka dziękuje wszystkim, którzy razem z nią prowadzą działania ograniczające poziom niskiej emisji. Ze względu na uciążliwość prac ziemnych, PEC pragnie przeprosić za utrudnienia i dziękuje mieszkańcom za wyrozumiałość.