Sześć punktów dla bytomskich klubów

Podopieczni Jacka Trzeciaka nie dali żadnych szans zespołowi Rakowa Częstochowa, pewnie wygrywając 3:0. Natomiast piłkarze Szombierek Bytom odnieśli pierwsze zwycięstwo w III lidze, pokonując u siebie Ruch II Chorzów 3:1.

Bytomski2 pilka

Dwie bramki dla niebiesko-czerwonych zdobył jeszcze przed przerwą Dawid Jarka. Poloniści od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku. Efektem tego była pierwsze bramka dla naszych już w 22. minucie. Niespełna dziesięć minut później bytomianie prowadzili już 2:0. Po przerwie nadal dominowali niebiesko-czerwoni, z kolei goście coraz częściej uciekali się do fauli. Efektem tego była czerwona karta dla Bartosza Soczyńskiego w 63. minucie. W końcówce meczu podopieczni Jacka Trzeciaka podwyższyli rezultat spotkania na 3:0. Wynik ustalił Kamil Walesa.

Pierwsza bramka dla gospodarzy w Szombierkach padła już w 1. minucie spotkania. Jej strzelcem był Piotr Makowski. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Hubert Jaromin. Dwubramkowe prowadzenie bytomianie utrzymali do przerwy. Druga połowa meczu również rozpoczęła się od ataków podopiecznych Krzysztofa Górecko. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 55. minucie było 3:0 dla Szombierek. Gościom udało zmniejszyć się rozmiary porażki, dzięki honorowemu trafieniu.

Po 5. kolejkach Zieloni zajmują 10 miejsce w tabeli III ligi, mając na swoim koncie 4 punkty. Z kolei Zwycięstwo Polonii dało drużynie awans na 6 miejsce w tabeli II ligi zachodniej.