Sport

Kibice piłkarskiego mistrza Polski na mecz swojej drużyny dojadą za darmo


Kibice Piasta Gliwice podróżują komunikacją miejską bezpłatnie. Oczywiście, jedynie na mecze swojej drużyny. Dlaczego? To efekt współpracy nawiązanej pomiędzy klubem piłkarskim a metropolitalnym organizatorem transportu zbiorowego, czyli ZTM.

Reklama

Z bezpłatnego przejazdu skorzystają kibice posiadający karnety i bilety na mecze Piasta Gliwice, aktualnego piłkarskiego mistrza Polski, rozgrywane w rundzie jesiennej i w sezonie 2019/2020. Dokument uprawniający do wejścia na stadion należy wydrukować z systemu biletowego. Do darmowych przejazdów upoważniają też bilety zakupione w przedsprzedaży lub w kasie przed meczem.

- Kibice Niebiesko-Czerwonych będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w dniach meczowych na trzy godziny przed i dwie po meczu organizowanym przy ul. Okrzei w Gliwicach. Dotyczy to zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych oraz trolejbusowych. Dla ZTM jest to historyczne, bo pierwsze tego typu rozwiązanie. Umowa o współpracy będzie obowiązywać do końca roku – czytamy w komunikacje opublikowanym przez ZTM.

Najbliższy mecz już dziś, w sobotę 26 października. Tego dnia Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gliwicach z Koroną Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17.30. W pobliże stadionu można dojechać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840 i 850.

fot.pixabay.com

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.