Sport

Hokej: świetny weekend okraszony dwoma zwycięstwami


Naprzód Janów oraz Unia Oświęcim musiały uznać wyższość hokejowej Polonii. Dzięki temu nasi hokeiści wskoczyli do górnej połowy tabeli I ligi.

Reklama

W miniony weekend hokeiści Polonii Bytom rozegrali kolejne dwa spotkania na zapleczu hokejowej ekstraklasy. Tym razem było wiele powodów do radości, bo w dwóch meczach nasi zawodnicy wywalczyli komplet punktów.

Najpierw było okazałe zwycięstwo z Naprzodem Janów 9:2. Trzy bramki strzelił Sebastian Wicher, a dwie dołożył Szymon Mularczyk. Po jednym strzelili Piotr Bajon, Szymon Petelicki, Łukasz Dybaś oraz Denis Schupp.

Następnego dnia niebiesko-czerwoni udali się na mecz do Oświęcimia z młodzieżową drużyną Unii. Pierwsza tercja należała do bytomian, którzy prowadzili 2:0 po bramkach Mularczyka i Szymona Gurzyńskiego. W drugiej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale w trzeciej znowu inicjatywę przejęła Polonia. Po trafieniach Wichera oraz Dybasia skończyło się zwycięstwem 4:1.

Niebiesko-czerwoni po świetnym weekendzie wskoczyli na piąte miejsce w tabeli. W sobotę grają na wyjeździe z liderem, czyli młodzieżą Zagłębia Sosnowiec. Dodać także należy, że w miniony weekend drużyna kobieca pauzowała, ale i tak prowadzi w tabeli z trzema punktami przewagi nad Unią Oświęcim.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

angel Avatar
angel odpowiedział w temacie: #186469 2019/09/24 18:26
Warto również wspomnieć o ogromnej porażce młodzików TH Polonii Bytom w meczu z MUKS Naprzód Janów. Poloniści przegrali jedynie 44 do 0

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.