Sport

Piłka nożna: Polonia Bytom ukarana walkowerem w Pucharze Polski


Polonia Bytom na boisku wygrała z Czarnymi Kozłowa Góra 4:1. Dwa tygodnie później Podokręg Bytom ukarał niebiesko-czerwonych walkowerem za występ nieuprawnionego zawodnika.

Reklama

Polonia Bytom przystąpiła do okręgowego Pucharu Polski, który jest pierwszym etapem eliminacji do szczebla centralnego tych rozgrywek. Beniaminek III ligi w I rundzie był rozstawiony, przez co wylosował Czarnych Kozłowa Góra, którzy od tego sezonu grają w lidze okręgowej.

Bytomianie nie wystawili najmocniejszego składu, ale i tak gładko zapewnili sobie awans do następnej rundy. Po golach Patryka Stefańskiego, Dominika Koniecznego, Jakuba Belicy i Jonasza Madeja podopieczni Kamila Rakoczego wygrali 4:1.

W II rundzie Polonia miała się zmierzyć z Rodłem Górniki. Tak jednak się nie stanie, bo po dwóch tygodniach Podokręg Bytom ukarał niebiesko-czerwonych walkowerem.

"Komisja ds. Rozgrywek zweryfikowała rozegrane zawody 1.rundy Pucharu Polski pomiędzy zespołami DKS Czarni Kozłowa Góra - Bytomski Sport Polonia Bytom (na boisku 1:4) z dnia 14.08.2019 jako WO 3:0, 3 punkty na korzyść DKS Czarni Kozłowa Góra. W drużynie Bytomski Sport Polonia Bytom wystąpił zawodnik nieuprawniony do w/w meczu - Stefański Patryk" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W ten sposób zakończyła się przygoda Polonii w okręgowym Pucharze Polski. Teraz bytomianom pozostała jedynie walka o punkty w III lidze.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor beta



najpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.