Sport

W niedzielę Tour de Pologne w Bytomiu. Uwaga, będą utrudnienia


W najbliższą sobotę rozpoczyna się 76. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po raz kolejny uczestnicy przejadą ulicami Bytomia. Niestety, w tym roku w naszym mieście nie będzie lotnej premii.

Reklama

Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia. Pierwszy etap odbędzie się w Krakowie, a już następnego dnia kolarze przeniosą się na Górny Śląsk. Drugi etap będzie szczególny dla bytomian, bo uczestnicy jadąc z Tarnowskich Gór do Katowic, przejadą ulicami naszego miasta.

Szacuje się, że zawodnicy wjadą do Bytomia około godziny 16.30. Trasa nie zmieniła się w porównaniu do ostatnich lat. Kolarze będą jechać kolejno: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworską, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierską, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławską, ul. Kolejową, Placem Wolskiego, ul. Łagiewnicką, ul. Świętochłowicką, ul. Świętego Piotra i ul. Tulipanów.

Niestety, w tym roku w naszym mieście nie będzie lotnej premii, która w poprzednich edycjach znajdowała się na placu Sobieskiego. Nie zabraknie jednak utrudnień drogowych, o których informuje Urząd Miasta.

W godzinach 14.30-17 wszystkie ulice, którymi będzie się poruszać peleton, zostaną wyłączone z użytku. Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej.

"Tymczasowy przystanek zostanie zlokalizowany przy ul. Tarnogórskiej dla autobusów nadjeżdżających z Miechowic do Centrum, które będą kursowały na skróconej trasie do ul. Tarnogórskiej, z przebiegiem ulicami: Wrocławską, Chrzanowskiego, Tarnogórską, Aleja Legionów, Olimpijską i Łużycką, jak również dla linii nadjeżdżających z kierunku Tarnowskich Gór z przejazdem ulicami: Strzelców Bytomskich, Chrzanowskiego, Tarnogórską i Aleją Legionów.

Nastąpi również skrócenie tras dla linii nadjeżdżających do Centrum od strony Bobrka i Szombierek, które będą dojeżdżać w ww. godzinach do Szybu Krystyna (dawniej Kopalni „Szombierki” – okolice marketu Kaufland)" - informuje bytomski magistrat.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (7 replies).

Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #185735 2019/08/09 11:04
"Na Tour de Pologne dziury wokół pomalowano zieloną sygnalizacyjną."
Dziury zostały "oznakowane" tuż przed przejazdem kolarzy - i to przez organizatorów wyścigu.
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #185732 2019/08/09 10:47
Ale w Bytomiu w tym roku nigdzie nie zostały załatane dziury po zimie.Na Tour de Pologne dziury wokół pomalowano zieloną sygnalizacyjną.Przejedź się Reymonta,Królowej Jadwigi tam jak była zamknięta Siemianowicka zniszczona została tak droga że slalomem trzeba teraz jechać.
Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #185730 2019/08/09 09:44
Przejeżdżałem ostatnio ul. Dworską. Nikomu w MZDiM nie przyszło do głowy, by przed wyścigiem "załatać" na niej dziury.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185664 2019/08/03 18:54
coś w tym jest - wiocha u teściów, ostatni odcinek 4 etapu - nagle dało się położyć nowy asfalt na wiecznych wertepach...
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #185663 2019/08/03 16:44
Przynajmniej wiadomo co musi się stać aby Bytom posprzątano w 2020r. Czesław Lang powinien zaplanować wyścig przez wszystkie ulice.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.