Sport

Drugi skatepark dla Bytomia


Dekadę po tym, jak otwarto pierwszy skatepark w Bytomiu powstaje kolejny obiekt dla miłośników sportów ekstremalnych. Prace przy jego budowie dobiegają końca. Otwarcie już wkrótce.

Reklama

Spot w Parku Kachla oficjalnie oddano skaterom do użytku w połowie 2009 roku. Dziesięć lat później bytomscy pasjonaci jazdy na rolkach, deskach i hulajnogach otrzymają do dyspozycji nową miejscówkę. W ramach dużego unijnego projektu pod nazwą "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku" u zbiegu ulic Musialika i Alojzjanów stworzono zupełnie nowy skatepark. W miejscu dawnego boiska trawiastego powstała duża, betonowa płyta, na której ustawiono profesjonalne przeszkody z laminowanej sklejki pokrytej kompozytem.

Rozbarski skatepark wykonała firma Techramps należąca do grona polskich liderów w tej branży. Na styku Alojzjanów i Musialika znalazły się m.in.: quater pipe, funbox z grindboxem i poręczą, blank ramp, piramida oraz wall wide. Teren dookoła otoczono żywopłotem z tui.

Skatepark jest już niemal gotowy. Do zrobienia zostały już tylko drobne prace wykończeniowe. Inwestor - Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej - planuje otworzyć obiekt wraz z pozostałymi atrakcjami stworzonymi w ramach unijnego projektu na początku czerwca.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #184750 2019/05/27 12:44
Nie wiem, czy jest monitoring - za to jest zielona furtka. Tylko furtka.
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #184602 2019/05/13 10:36
O to to to !
Zadałem pytanie o uruchomienie monitoringu w temacie o zrewitalizowanych terenach Rozbarku.
Mam nadzieje że nastąpi to szybciej niż dewastacja przez część użytkowników/mieszkańców/bywalców itd.
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #184601 2019/05/13 08:39
Przejeżdżałem tam w sobotę, fajnie to wygląda. Wcześniej nowy hotel, potem na prawo jadąc Szynol. Dzielnica zyskuje nowe życie. Oby ludzie jeszcze o to dbali.

Reklama: