Sport

Szykuj się do Półmaratonu Bytomskiego. Ruszyły zapisy!


 Przed nami kolejna edycja Bytomskiego Półmaratonu. 14 września 2019 roku najlepsi biegacze, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, już po raz 11. przebiegną 21 kilometrów ulicami Miechowic.

Reklama

Choć bieg odbędzie się dopiero jesienią, to zapisy już ruszyły. Bytomski Półmaraton to wydarzenie, które na dobre wpisało się do kalendarza sportowych imprez. Co więcej, należy do największych biegów tego typu organizowanych w południowej Polsce.

Początek półmaratonu zaplanowano na godzinę 11.00, a zakończenie na godz. 14.00. Start i metę ulokowano na parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada. Trasa biegu tradycyjnie będzie wiodła ulicami Miechowic. Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy, wynoszący 3 godziny. Ci, którym nie uda się dobiec do mety do godz. 14.00, muszą przerwać bieg i przyjechać do punktu docelowego mikrobusem z napisem „koniec półmaratonu”. Każdy, kto ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi biegacze zostaną uhonorowani rozmaitymi nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi.

Bytomski Półmaraton od lat przyciąga rzesze miłośników biegania. Do udziału zachęca także atrakcyjna nagroda, ponieważ wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy, czyli samochód osobowy. Jest jednak pewien warunek. Sponsor zastrzegł, że zostanie ona wręczona, gdy liczba uczestników przekroczy 1200. Czy w tym roku uda się pobić rekord frekwencji? Są na to spore szanse.

Kto może wziąć udział w półmaratonie?

Aby dołączyć do grona uczestników Bytomskiego Półmaratonu wystarczy dobra kondycja, zamiłowanie do biegania i... ukończony 18. rok życia. Wyjątek stanowią 16-latkowie i 17-latkowie, którzy mogą wziąć udział w biegu, ale muszą okazać organizatorom pisemną zgodę rodziców.

Start w półmaratonie jest płatny. Opłata uiszczona do 31 lipca wynosi 60 zł, od 1 do 31 sierpnia – 80 zł, od 1 do 8 września – 100 zł. Z kolei w Biurze Zawodów w dniach 11, 12 i 13 września zapłacimy 120 zł.

Do udziału w biegu można zapisać się tutaj.

Organizatorami biegu są: Michał Napierała, Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Natomiast patronat na imprezą objął prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.