Sport

TVN Turbo pokazuje rozbiórkę "Żagla"


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Po krytej trybunie na stadionie Polonii Bytom nie ma już śladu. Jak przebiegała rozbiórka? To możecie oglądać w programie "Wyburzacze". Widzowie mogą się przekonać, że firma rozbiórkowa miała duże problemy ze spółką S-Sport, która była odpowiedzialna za modernizację obiektu.

Złośliwi żartują, że sprawa budowy nowego stadionu Polonii Bytom byłaby dobrym materiałem na scenariusz filmowy. W pewnym sensie tak się stało. TVN Turbo emituje program "Wyburzacze", w którym pokazywane są kulisy rozbiórek przeróżnych obiektów na terenie całego kraju. W nowym sezonie część scen kręcono w Bytomiu właśnie na obiekcie przy ulicy Olimpijskiej.

Reklama

Jesienią ubiegłego roku zdemontowano trybunę krytą, która przez kibiców nazywana była "Żaglem". Rozbiórkę zlecił S-Sport, który miał zmodernizować stadion, a prace wykonało tarnogórskie złomowisko Olmet. Wszystkie prace były prowadzone pod okiem kamer i teraz możemy oglądać kulisy w "Wyburzaczach".

Za nami już dwa odcinki z bytomskim stadionem. W środę o godzinie 22.15 w TVN Turbo zobaczymy kolejny. Tym razem będzie o problemach wykonawcy rozbiórki z firmą S-Sport.

"W Bytomiu Przemek Oleś postawi ultimatum - z powodu wątpliwości co do wypłacalności głównego wykonawcy demontażu zadaszenia stadionu piłkarskiego pojawi się realna groźba zejścia pracowników firmy z placu rozbiórki" - czytamy w opisie odcinka.

Bytomianie dobrze wiedzą, że ostatecznie prace dokończono. Dziś po "Żaglu" nie ma już śladu, a spółka Bytomski Sport wojuje z S-Sportem. Stadion został rozgrabiony, nie nadaje się do rozgrywek, a wykonawca wypowiedział umowę na modernizację obiektu. "Żagiel" z kolei wylądował na złomie. Gdyby nie to, byłaby szansa na przywrócenie obecnego stadionu do rozgrywek IV ligi i Polonia nie musiałaby się tułać po Szombierkach.

fot. TVN Turbo

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #184276 2019/04/10 20:39
Mało było lewizny ze śmieci to jeszcze tam, do samego praktycznie końca były wałki robione. Jak wiadomo nieruchomości nad Bałtykiem do tanich nie należą ...
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #184268 2019/04/10 15:54
Ktoś miał w tym interes żeby zacząć to rozbierać? To majątek gminy (BS) ... więc?
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #184267 2019/04/10 15:50
Skoro już wtedy były problemy z wypłacalnością wykonawcy, to Bytomski Sport nigdy nie powinien zgodzić się na rozpoczęcie tej rozbiórki. Decyzja o demontażu krzesełek i żagla w takiej sytuacji była skrajnie nieodpowiedzialna.
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #184263 2019/04/10 14:08
Czekam na jakiś wspaniały filmik dwóch radnych, którzy tak chętnie się bujali na tle herbu klubu i się wypowiedzą czego dokonali ... co po sobie zostawili...

Reklama: