Sport

Piłka nożna: słodka zemsta Polonii w Pucharze Polski


Polonia Bytom wygrała okręgowy Puchar Polski, w finale ogrywając Ruch Radzionków 3:0. Bytomianie pokazali, że nawet III-ligowiec im niestraszny.

Reklama

Niespełna rok temu obie drużyny spotkały się w meczu barażowym o awans do III ligi. Wtedy Polonia Bytom była zdecydowanym faworytem i wiele osób przed dwumeczem przypisało jej sukces. To jednak "Cidry" po zwycięstwie na własnym stadionie awansowały do wyższej ligi.

We wtorek przyszedł czas na rewanż, choć stawka była o wiele mniejsza. Na stadionie w Szombierkach odbył się finał okręgowego Pucharu Polski. Większe szanse dawano radzionkowianom, ale znowu boisko zweryfikowało przewidywania.

W pierwszej połowie gola dla bytomian strzelił Marcin Lachowski. Po przerwie podwyższył on prowadzenie, a trzecią bramkę dołożył Wojciech Mróz. Sukces stał się faktem i drużyna Polonii po zwycięstwie 3:0 mogła wznieść puchar.

Zwycięstwo na tym szczeblu daje prawo grać w wojewódzkim Pucharze Polski. Dopiero wygrana na tym etapie skutkuje awansem na poziom centralny.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.