Sport

Jonak wróci do ringu w kwietniu w Spodku


Grudniowa walka Damiana Jonaka z Andrew Robinsonem nie doszła do skutku. Pięściarze jednak zmierzą się na kolejnej gali organizowanej przez Mateusza Borka. Będzie wyjątkowa, bo kibice pożegnają Tomasza Adamka.

Reklama

Walka Jonak vs. Robinson miała się odbyć 22 grudnia. Bytomianin jednak miał wielkiego pecha na ostatnim treningu. 35-latek złamał kość w nadgarstku i musiał poddać się operacji. Na gali w Radomiu pięściarze jednak zapewnili kibiców, że przy najbliższej okazji skrzyżują rękawice.

Nie trzeba będzie długo czekać. Znany promotor i komentator Polsatu Mateusz Borek ogłosił datę i miejsce swojej kolejnej gali. MB Boxing Night: ostatni taniec odbędzie się 6 kwietnia w hali katowickiego Spodka. Bytomscy fani boksu już mogą polować na bilety.

To właśnie w Katowicach Jonak i Robinson będą walczyć. Brytyjczyk może pochwalić się rekordem złożonym z 21 zwycięstw, czterech porażek i jednego remisu. Pięściarz z Bytomia nigdy nie przegrał i wygrał 41 walk oraz jedną zremisował. W ubiegłym roku wrócił do boksu po trzyletniej przerwie i wygrał dwa pojedynki.

Kwietniowa gala będzie okazją do pożegnania Tomasza Adamka. Słynny pięściarz niedawno zakończył profesjonalną karierę. Na razie nie wiadomo, czy "Góral" stoczy walkę, czy jedynie pod krawatem rozstanie się z ukochanym sportem.

Fani i tak nie będą narzekać. Poza walką Jonaka potwierdzono już pojedynek Damiana Wrzesińskiego z Kamilem Młodzińskim. Na nazwiska swoich przeciwników czekają Adam Balski, Robert Parzęczewski oraz Mariusz Wach.

fot. Facebook/MB Promotions

Zobacz też:
Reklama: