Sport

Hale sportowe jak nowe


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Dwie bytomskie hale sportowe przeszły remont. Obiekty są teraz nie tylko bardziej schludne, ale przede wszystkim bardziej oszczędne.

Prace ruszyły w zeszłym roku i objęły budynki przy ul. Kosynierów w Szombierkach oraz ul. Strzelców Bytomskich na terenie dawnej KWK Powstańców Śląskich. W pierwszej trenują koszykarze, a w drugiej piłkarze, szczypiorniści i bokserzy. Żadna z nich do tej pory nie przynosiła chluby naszemu miastu ze względu na ich okropny wygląd.

Reklama

To właśnie uległo zmianie dzięki unijnemu dofinansowaniu. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Ośrodek Sportu i Rekreacji pozyskał na termomodernizację obu hal w sumie 2,7 mln zł. Za te pieniądze przy ul. Kosynierów 15 wymieniono okna, drzwi i instalację centralnego ogrzewania, docieplono ściany i dach, a także zainstalowano 10 kolektorów słonecznych do podgrzewania wody. Z kolei na Vitorze docieplono budynek oraz wymieniono stolarkę i instalację c.o.

Obie inwestycje kosztowały łącznie 3,3 mln zł.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

parysz Avatar
parysz odpowiedział w temacie: #183443 2019/02/12 07:03
Bo nie mogli tego zrobić za środki unijne, bo byłby to koszt niekwalifikowalny. Niech sobie teraz Wolosz robi remont za miejskie i skończy juz marudzić ze się nie da.
Shaq Avatar
Shaq odpowiedział w temacie: #183436 2019/02/11 12:49
Szkoda , że podczas remontu nie zdecydowano się również na wymianę parkietu oraz remont szanti na Kosynierów..... Z zewnątrz ładnie wygląda, natomiast jak się wchodzi do środka to czuć klimat PRLu....

Reklama: