Sport

Strajk hokeistów! Nie wyjdą na mecz i czekają na pieniądze


To musiało się tak skończyć. Hokeiści Polonii Bytom wystosowali oświadczenie, w którym ogłosili, że nie wyjdą na środowy mecz z Podhalem Nowy Targ.

Reklama

Na naszych oczach upada bytomski hokej, który ma piękne tradycje. Na tema problemów sześciokrotnego mistrza Polski mówiło się od kilku miesięcy, ale nikt nie potrafił znaleźć rozwiązania. Nadzieją była zmiana władz w bytomskim ratuszu, ale efektów na razie nie widać i ponad dwumilionowy dług cały czas rośnie.

Prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras niedawno tłumaczyli, że chcą pomóc, ale nie mają jak. Zgodnie z ich żądaniem dotychczasowe władze zrezygnowały, ale na ich miejsce nie powołano nowych ludzi. Dlatego niemożliwe jest przekazanie wsparcia finansowego dla klubu.

- Z informacji, jakie posiadamy Walne Zebranie Członków TMH Polonia Bytom, zostało zawieszone do czasu wyboru nowych władz. Na dziś nie ma osoby, która chciałaby się podjąć kierowania klubem. Jeśli w przyszłym tygodniu wyłoniony zostanie nowy zarząd, w dniu następnym podejmiemy rozmowy na temat ratowania klubu - mówił wiceprezydent Adam Fras na spotkaniu z dziennikarzami.

Hokeiści jednak nie będą dłużej czekać. We wtorek w oficjalnym oświadczeniu poinformowali, że nie wyjdą na mecz z Podhalem Nowy Targ. Strajk będzie trwać tak długo, aż nie zostaną uregulowane zaległości. Poniżej pełne oświadczenie hokeistów.

"W związku z zaistniałą sytuacja decyzją drużyny nie przystępujemy do dzisiejszego meczu 29.01.2019 z Tatryski Podhale Nowy Targ. Powodem naszej decyzji jest brak konkretnych informacji ze strony klubu oraz miasta, pomimo licznych obietnic składanych nam osobiście przez władze.

W drużynie TMH Polonia Bytom 80% stanowią wychowankowie, którzy oddają serce na lodzie. Nadal mamy zaległości finansowe sięgające 5 miesięcy, nie możemy pozwolić na narażenie zdrowia oraz pogłębienie zadłużenia wobec nas. Mamy nadzieje, że nasza decyzja wpłynie na realne działanie.

Dość mamy obietnic!

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować kibicom za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy rozegrać ostatnie mecze oraz za atmosferę stworzona podczas spotkania z JKH GKS Jastrzębie.

Prosimy o zrozumienie naszej decyzji nie jest ona jednoznaczna z wycofaniem się z rozgrywek. Wyrażamy chęć do kontynuowania sezonu, pod warunkiem spłaty zaległości.

Z poważaniem Drużyna TMH Polonia Bytom".

fot. Węglokoks Kraj Polonia Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (67 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #183564 2019/02/18 21:47
Frankowicze zostali oszukani przez banki które oferowały kredyty we frankach jednocześnie nieprzyznawały kredytów w złotówkach.Oczywiście wg banków kredytobiorca nie był w stanie spłacić kredytu złotówkowego ale już frankowy był w pełni spłacalny.
Co do kibiców to masz rację zostali oszukani przez Damiana B,byłego prezydenta i prezesa klubu.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #183549 2019/02/17 23:10
Mówisz o frankowiczach czy kibicach? Jeśli o tych pierwszych, którzy brali kredyt za pół darmo i wierzyli, że kurs franka będzie taki sam do końca świata, to powiem: bo inni, którzy uwierzyli w zysk z akcji i funduszy też grali va banque i teraz nikt im nie chce pomóc.
Jeśli o kibiców: bo zostali oszukani przez konkretne osoby, związane z klubem i znane im, i to one powinny odpowiadać za to i pomóc.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #183545 2019/02/17 18:42

majeranek napisał: To widać taka nowa polska tradycja: "owszem, zaszalałem, ale i tak wiem, że pomożecie". I tak żądają pomocy ramię w ramię frankowicze i kibice.

Dlaczego nie moga uzyskać pomocy skoro zostali oszukani ?
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #183535 2019/02/16 18:19
To widać taka nowa polska tradycja: "owszem, zaszalałem, ale i tak wiem, że pomożecie". I tak żądają pomocy ramię w ramię frankowicze i kibice.

Nie interesuje mnie jak działają profesjonalne kluby. Jeśli Kraków na swoje kluby daje 10 mln, Warszawa 50, a Łódź 100, to ja mówię: głupota. A Bytomia nie stać na takie rzeczy, nie uważam, żebyśmy też powinni być wyznawcami ogólnopolskiej religii pod nazwą "Święta Piłka Kopana".

Natomiast to chyba pierwszy zwiastun zmian: konkurs na dofinansowanie hokeja. Ani grosza z tego nie wydasz na to, czego nie zgłosiłeś. A nie będziesz miał na coś faktury, to będziesz oddawał.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #183534 2019/02/16 13:03
Po co na siłę upolityczniać kolejny klub wprowadzając do niego przedstawicieli miasta? Mój postulat jest prosty. Finansowanie: tak, ale na jasnych zasadach i każda złotówka musi zostać rozliczona.

Trzeba skończyć z umowami w rodzaju: PEC płaci 50 tysięcy, za co dostaje reklamę na MIEJSKIM lodowisku i nie wiadomo co się z tą kasą dzieje. Chcemy mieć w Bytomiu hokej na wysokim poziomie? Dobrze, ale trzeba ograniczyć do minimum możliwości wyprowadzania miejskich pieniędzy z klubu. One muszą trafiać rzeczywiście na rozwój sportu, a nie do prywatnych kieszeni.

Czy zgadzasz się ze mną w tym zakresie?

Reklama: