Sport

Zima na całego! Lodowisko i stok otwarte


Wygląda na to, że zima wreszcie zadomowiła się w Bytomiu. Miasto przykrył biały puch, a temperatury spadły poniżej zera. Wreszcie mamy dobre warunki do uprawniania zimowych aktywności.

Reklama

Zarówno lodowisko plenerowe na placu Sobieskiego, jak i stok narciarski w Suchej Górze oficjalnie rozpoczęły sezon jeszcze w grudniu. Jednak ze względu na temperatury powyżej zera i opady deszczu amatorzy białego szaleństwa musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Na szczęście nowy rok przyniósł do Bytomia zimę, co dziś szczególnie odczuwają kierowcy. Za to miłośnicy nart i łyżew zacierają ręce. Śnieg zasypał górkę w Sport Dolinie, a właściciele ośrodka za pomocą armatek dodatkowo zwiększyli grubość białej pokrywy, by do jutra zapewnić najlepsze warunki dla narciarzy w regionie. W piątek o 12:00 ruszą wyciągi, dzięki czemu w Bytomiu będzie można tej zimy znów pozjeżdżać na nartach i snowboardzie. W weekend stok ma być czynny od 10:00. Do dyspozycji narciarzy na miejscu jest serwis i wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska.

W Bytomiu ruszyło również lodowisko plenerowe przed Muzeum Górnośląskim. To jedna z największych sztucznych ślizgawek w metropolii. Jej wymiary wynoszą 20 na 40 metrów. Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku od 16:00 do 20:00 oraz w weekendy i święta od 9:00 do 20:00 z przerwą pomiędzy 14:00 a 16:00. Przy ślizgawce działa wypożyczalnia łyżew i szlifiernia.

Zobacz też:
Reklama: