Sport

Uczennica bytomskiego technikum wicemistrzynią świata


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Sara Kreis na co dzień uczy się w bytomskim "Elektroniku". Po szkole trenuje akrobatykę powietrzną i właśnie osiągnęła największy sukces w przygodzie z tym sportem.

Akrobatyka powietrzna składa się z kilku odmian. Najpopularniejsze to pole dance (akrobacje na rurze), slackline (akrobacje na linie), aerial skills (akrobacje na szarfach) oraz aerial hoop (akrobacje na kole). Sara Kreis specjalizuje się w ostatniej z tych odmian.

Reklama

Nastolatka w połowie grudnia udała się ze swoim klubem do Pragi, gdzie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa świata. Tam udało jej się osiągnąć wielki sukces, bo w kategorii juniorek (14-17 lat) zajęła drugie miejsce. Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

Kreis na co dzień trenuje w katowickim SK Talent, który założyła finalistka programu "Mam Talent" Anna Filipowska. Klub cieszy się renomą, a mistrzostwa świata zakończył z dorobkiem dziewięciu medali.

Sara Kreis na co dzień jest uczennicą Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu, gdzie chodzi do pierwszej klasy.

fot. Facebook/Polish Federation Air Power Athletics

Zobacz też:
Reklama: