Sport

W Suchej Górze można ulepić bałwana

Za oknem na próżno szukać śniegu. Jednak w Bytomiu jest jedno miejsce, gdzie białego puchu jest tak dużo, że da się z niego lepić bałwany. To oczywiście stok narciarski w Suchej Górze.

W zeszłym roku dawny ośrodek Dolomity Sportowa Dolina przeszedł w ręce nowych właścicieli, którzy w Bytomiu m.in. odrestaurowali zabytkową cechownię "Orła Białego" zaprojektowaną przez Georga i Emilla Zillmannów oraz uruchomili kryty tor gokartowy. Niemal od razu zabrali się do działania. W pierwszej kolejności odnowili restaurację "Pod Progiem" i przebudowali przylegające do niej tarasy.

Reklama

Teraz przyszedł czas na największą atrakcję ośrodka czyli kilkusetmetrowy stok narciarski. Wykonano kompleksowy remont wyciągów oraz wyposażono stok w nowy sprzęt do sztucznego naśnieżania, który może wytwarzać biały puch przy nieco wyższych temperaturach, niż potrafiły to dotychczasowe armatki. Dzięki temu Sport Dolina będzie bardziej niezależna od warunków atmosferycznych, a narciarze będą mogli korzystać ze stoku przez więcej dni w roku.

Ostatnie mrozy pozwoliły na przetestowanie sprzętu i 24 listopada uruchomiono armatki w Suchej Górze. Na próbę naśnieżono dolną część stoku, wyścielając go białą szatą. Śnieg utrzymał się przez kolejny tydzień, lecz w kolejnych dniach do Polski ma przyjść ocieplenie, więc testowa pierzynka zaraz zniknie.

Sport Dolina jednak szykuje się już do otwarcia sezonu narciarskiego. Gdy znów przymrozi przez kilka dni, to zarządcy ośrodka będą mogli przygotować odpowiednie warunki do białego szaleństwa i uruchomią wyciągi. Na miejscu będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz szkółki narciarskiej.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #182433 2018/12/05 14:11
Na początku istnienia Dsd 1 albo 2 sezon były autokary które woziły za free ludzi. Jednak zainteresowanie było tak małe że trwało to chyba miesiąc. I tak wszyscy samochodami jeździli.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #182427 2018/12/05 12:10

Passphrase napisał: Komunikacją miejską na narty ?


Jeśli wypożyczysz sprzęt na miejscu, to czemu nie?
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #182420 2018/12/05 09:29
Komunikacją miejską na narty ?
tomchina70 Avatar
tomchina70 odpowiedział w temacie: #182418 2018/12/05 08:45
Szkoda tylko, że miasto nie pomyślało o zapewnieniu dobrej komunikacji miejskiej by tam dotrzeć :(

Reklama
Promocja noworoczna