Sport

Tenisiści Górnika Bytom najlepsi w Polsce

Bytomianie zgarnęli pełną pulę w juniorskich mistrzostwach Polski. Najpierw złoto wywalczyły dziewczyny, a potem w ich ślady poszli chłopcy.

W Centrum Tenisowym Sobota odbywały się mistrzostwa Polski w tenisie juniorów. Górnik Bytom wysłał dwie swoje reprezentacje, które udowodniły, że na arenie krajowej nie mają sobie równych.

Reklama

Najpierw do gry przystąpiła drużyna dziewczyn, która w ćwierćfinale miała wolny los. W następnej fazie bytomianki rywalizowały z BKT Advantage Bielsko-Biała, który rozbiły 6:0. W finale naszym reprezentantkom przyszło zmierzyć się ze Starochorzowskim Centrum Sportu Sokół i znowu nie było większych problemów, bo skończyło się 5:1.Złote medale wywalczyły Martyna Kubka, Magdalena Hedrzak, Emma Zakordoniec, Emilia Durska oraz Aleksandra Schmidt.

Nie zawiodła drużyna chłopców, która także nie miała sobie równych. Nasi juniorzy turniej zaczęli od zwycięstwa 5:1 nad WKS-em Grunwald Poznań. W półfinale bytomianie pokonali Klub Miedzeszyn Warszawa 4:2, a w walce o złoto Górnik wygrał 4:2 ze Szczecińską Akademią Tenisową.

Juniorzy mistrzostwo Polski wywalczyli w składzie: Wojciech Marek, Maciej Ziomber, Mikołaj Lorens, Wojciech Kasperski, Aleksander Zdzuj i Szymon Kierwak. Obie drużyny prowadził trener Łukasz Kuboszek.

Górnik Bytom to jedna z najlepszych szkółek tenisowych w Polsce, która od lat święci sukcesy na arenie krajowej. W grudniu w mistrzostwach Polski powalczą seniorzy i seniorki.

fot. Facebook/Górnik Bytom

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna