Sport

IV liga: miało być gładko i przyjemnie. Nie jest i nie będzie


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Polonia Bytom świetnie rozpoczęła nowy sezon i od razu została okrzyknięta pewniakiem do mistrzostwa pierwszej grupy IV ligi. Szybko jednak się okazało, że o zapewnienie sobie gry w barażu może być trudniej niż w poprzednich rozgrywkach.

Po czerwcowym przegranym barażu z Ruchem Radzionków przy Olimpijskiej doszło do trzęsienia ziemi. Zakończono współpracę z trenerem Jackiem Trzeciakiem. Potem zaczęła się wymiana zawodników. Kilkunastu odeszło, kilkunastu przyszło, a wszystko po to, by uniknąć błędów z poprzedniego sezonu. Polonia tym razem miała rządzić w IV lidze od początku do końca, by na finiszu spokojnie szykować się do dwumeczu o III ligę. Plan ambitny, ale właśnie przechodzi pierwsze turbulencje.

Reklama

Start był znakomity. Sześć meczów, sześć zwycięstw i zaledwie jedna bramka stracona. Kibice uwierzyli, że mistrzostwo będzie formalnością. Piłkarze najwidoczniej też i być może to ich zgubiło, bo w krótkim czasie przestali być postrachem czwartoligowych boisk.

Porażki 0:3 z Polonią Poraj i Wartą Zawiercie dla wszystkich były zaskoczeniem. Wprawdzie dziś to kolejno czwarta i druga siła ligi, ale chcąc myśleć o awansie, takich rywali trzeba pokonywać. Na moment atmosfera się uspokoiła po efektownym zwycięstwie 5:0 nad ostatnim Myszkowem. Na razie jednak nie można powiedzieć, że kryzys został opanowany, o czym przekonaliśmy się w minioną sobotę.

Do Bytomia przyjechała Slavia Ruda Śląska, czyli kolejna drużyna z dolnych rejonów tabeli. Miały być łatwe trzy punkty, a skończyło się rozczarowującym remisem 1:1. Przeciwnicy już chyba wyczuli, że nie mają powodów, by bać się Polonii. Jeżeli niebiesko-czerwoni szybko nie odzyskają pewności siebie, to zima może być gorąca.

Na razie sytuacja nie jest beznadziejna. Trener i zawodnicy jeszcze nie stracili zaufania, bo choć są trzeci, to do lidera tracą trzy punkty. Sytuacja może się zmienić lada moment, bo Polonia ma przed sobą dwa prestiżowe mecze. W obu rywalem będą Szombierki Bytom. Najpierw w środę 3 października zespoły zmierzą się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Dziesięć dni później będą ze sobą walczyć o ligowe punkty. Po drodze będzie jeszcze mecz z Przemszą Siewierz. Presja rośnie, bo każde kolejne potknięcie może mieć poważne konsekwencje. Trzeci sezon w IV lidze byłby dla Polonii katastrofą.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #180999 2018/10/03 09:31
W Polonii podstawowym problemem jest za mała ilośc osób zaangażowanych w klub. Prezes, dyrektor d/s organizacyjnych, dyrektor d/s marketingu, dyrektor sportowy. Jak taka garstka ludzi ma to wszystko ogarnąć, przeciez to jest 5 liga.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #180997 2018/10/03 07:26
Ludzie małej wiary...nikt oprócz Bytomski.pl nie mówi że "miało być gładko i przyjemnie".Wręcz przeciwnie.Odbudowywanie autorytetu i pozycji na jaką zasługuje Polonia Bytom to w IV lidze mozolna robota(przykłady Łodzi i Wawy).

Reklama: