Sport

Pobiegnij w Półmaratonie i wygraj Toyotę

Weź udział w jednej z największych imprez sportowych w regionie! Już w najbliższą sobotę, 15 września, spod Atrium Plejada wystartuje 10. Bytomski Półmaraton. Z okazji jubileuszu na uczestników czeka 10 niespodzianek, a wszyscy, którzy ukończą bieg, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej - samochodu marki Toyota Aigo.

Od 2009 roku w Bytomskim Półmaratonie wzięły udział tysiące osób. Wśród nich są bytomianie, a w zawodach co roku uczestniczą także osoby z Polski i z zagranicy. W ostatniej edycji, mimo niesprzyjającej pogody, pojawiło się aż 1200 uczestników. Biegają nie tylko zaprawieni sportowcy – imprezie towarzyszą też biegi dla najmłodszych. W tym roku dzieci będą mogły spróbować swoich sił podczas imprezy biegowej w niedzielę, 16 września, przy SP nr 33.

Reklama

10. jubileuszowa edycja Bytomskiego Półmaratonu odbędzie się 15 września. Tak jak w latach ubiegłych pełna długość trasy wyniesie 21 097 metrów. Natomiast odcinek na 10 500 metrów będzie dostępny zarówno dla biegaczy, jak i zawodników nordic walking. Maratończycy wystartują spod Atrium Plejada, które po raz czwarty jest współorganizatorem biegu. Nagrodą główną półmaratonu jest stylowa Toyota Aigo, a dodatkowo wśród uczestników biegu zostaną rozlosowane m.in. bony o wartości 1000 zł do marketu budowlanego Castorama, elektronarzędzia, tablet od Atrium Plejada oraz kosze prezentowe Carrefour. Jedną z 10 nowości będą nagrody pieniężne dla trzech najlepszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn.

- Jako miejsce bliskie mieszkańcom Bytomia staramy się uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy dać temu wyraz, wspierając po raz kolejny Bytomski Półmaraton. Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy - z uwagi na okrągłą edycję przewidujemy rekordową liczbę uczestników, a do wygrania są wyjątkowe nagrody - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Półmaraton objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytomia i Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród organizatorów są Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Bieg odbędzie się 15 września w godzinach od 11:00 do 14:00. Rejestracja uczestników i wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w Biurze Zawodów na pasażu Atrium Plejada od 12 do 14 września w godzinach od 9.00 do 20.00, natomiast 15 września od 7.00 do 9.00 będzie można odebrać jeszcze pakiet startowy. Regulamin, dokładną trasę biegu oraz inne informacje o wydarzeniu i ofercie Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej: www.atrium-plejada.pl oraz na stronie www.bytomskipolmaraton.pl.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (18 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #180789 2018/09/19 11:04
Racja, za pierwszym razem była to środa, za rok się poprawili i zrobili to w niedzielę. Odwrotna sytuacja jest z półmaratonem. Było do tej pory w niedzielę i było dobrze, jakieś niewielkie utrudnienia były, ale z pewnością mniejsze niż teraz w sobotę w południe. Upieram się jednak przy tym że wizerunkowo i marketingowo TdP to jednak inna półka niż półmaraton. Niech sobie organizują tego typu imprezy, nie mam przecież nic przeciwko, ale niech po prostu częściej myślą o ludziach. Tyle i aż tyle.
pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #180788 2018/09/19 10:02
Bardzo dobrze pamiętasz? Nie sądzę. Zaklinasz rzeczywistość, gdyż rowerzyści 13 lipca 2016 roku przejeżdżali przez Bytom o 16:00 - gdy spora liczba osób wracała z pracy w tym komunikacją miejską. Dobrze pamiętam, że nie była to niedziela lecz środa (!), gdyż musiałem odnowić polisę i nie mogłem przejść na drugą stronę ulicy do PZU w czasie ich urzędowania.

Ale dzień jest nieważny. Czy to niedziela, sobota czy środa. Co za różnica czy Tobie przeszkadza blokowanie miasta w niedzielę, czy komuś innemu w sobotę? Każdy ma inne potrzeby, upodobania i przeszkadzają mu inne rzeczy. Można wyrazić swoją opinię, ale to administracja która jest konsekwencją wyborów samorządowych podejmuje takie a nie inne decyzje. I pewnie każdy kto porówna Twoją wypowiedź i moją uzna, że to "pierdolamento" z tej samej półki. Twoje "pierdolamento" w cale nie jest bardziej uzasadnione niż moje.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #180786 2018/09/19 08:57
Bardzo dobrze pamiętam co pisałem, nawet i 10 lat temu. Sytuacje są jednak całkowicie inne, przejazdy kolarzy przez nasze miasto mają miejsce w niedzielę - dzień wolny od pracy dla większości mieszkanców. Biegacze zablokowali osiedle w bardzo niefortunnej porze. Nie napisałbym niczego, gdyby organizator nie wykazał chociaz chęci przemyślenia swoich decyzji - można to było zorganizować w niedzielę, a jesli juz musiało być w sobotę to nie w porze największego ruchu nie tylko na osiedlu, ale i w starej częsci Miechowic, przez ktore jakby ktos zapomniał przebiega DK. O terenach rekreacyjnych w lesie już nie wspomnę, bo to podobno musiałoby się nazywać bieg przełajowy czy inny.
Porównując jeszcze obie imprezy, to jakby nie patrzeć TdP to trochę inna półka zarówno sportowa, jak i marketingowa niż półmaraton.
pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #180781 2018/09/18 19:12
@Passphrase

Ja tam nie używam na co dzień takich sformułowań, ale pozwolę sobie zacytować Ciebie sprzed 2 lat:

"Rence i cyce opadaja jak sie czyta takie pierdolamento."

Dla przypomnienia:
www.bytomski.pl/forum-mobile/sport-i-rek...ogne?start=15#167446

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Paweł P Avatar
Paweł P odpowiedział w temacie: #180779 2018/09/18 14:46
Do tej pory bieg był w niedzielę i chyba większość takich imprez jest właśnie w niedziele organizowana. Jednak z racji tego, że partnerem jest Plejada i udostępnia swój parking to pewnie trzeba było przełożyć bieg na dzień handlowy. W zeszłym roku jeszcze nie było tego problemu, ale wiadomo, prawo się zmieniło ;)

Reklama
Promocja noworoczna