Sport

Bytomska sprinterka jedzie na mistrzostwa Europy!

Magdalena Stefanowicz z MKS MOSM Bytom jedzie do Berlina na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Przed nią największe wyzwanie w karierze.

Mistrzostwa Europy w Berlinie to dla wielu najważniejsza impreza lekkoatletyczna w tym roku. Polscy kibice ostrzą sobie zęby na wiele medali, bo do naszych zachodnich sąsiadów jedzie liczna reprezentacja. Polski Związek Lekkiej Atletyki wysyła reprezentację złożoną z 86 zawodników.

Reklama

- Wysyłamy do Berlina liczną, ale mocną reprezentację. Nie chcę prognozować ile medali zdobędziemy, ale nasi zawodnicy są naprawdę dobrze przygotowani do startu i wiem, że stawiają sobie tylko ambitne cele - mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA (za pzla.pl).

Na liście sportowców jest jedno nazwisko dobrze znane w Bytomiu. To Magdalena Stefanowicz, która na co dzień trenuje w MKS MOSM Bytom. Specjalizuje się w biegach sprinterskich i jeden duży sukces już ma na koncie.

Stefanowicz pierwszy raz zyskała rozgłos rok temu. W mistrzostwach świata juniorów młodszych w Nairobi wywalczyła srebrny medal. W tym roku poleciała do Tampere na MŚ juniorów, gdzie była piąta.

Bytomianka w tym roku ustanowiła dwa rekordy życiowe - na 100 i 200 metrów. Na tym pierwszym dystansie jej rekord to 24,11 s. Na krótszym może pochwalić się czasem 11,47 s.

Stefanowicz jest najmłodszą reprezentantką Polski, która uda się do Berlina. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 6 sierpnia i będą trwać sześć dni.

fot. Facebook/Magdalena Stefanowicz

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna