Sport

IV liga: Szombierki z trzema transferami i wygranym sparingiem


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Szombierki Bytom przygotowują się do nowego sezonu. Przy Modrzewskiego pojawiło się kilku nowych graczy. Trzy pierwsze transfery przeprowadzono z Sarmacji Będzin.

W Polonii Bytom wielki ruch. Zmieniono trenera, jedni zawodnicy odchodzą, a inni przychodzą. Spokojniej jest w innej części Bytomia. Szombierki, które będą grały w tej samej grupie IV ligi, nadal są prowadzone przez Radosława Osadnika. Nie słychać także, aby miało dojść do rewolucji kadrowej.

Reklama

"Zieloni" trenują od 12 lipca i długo musieli czekać na pierwszy sparing. Rozegrali go w minioną sobotę, a rywalem był Gwarek Ornontowice. Bytomianie ograli swojego ligowego przeciwnika 2:0.

Bramki strzelali Roman Terbalyan oraz Remigiusz Malicki. Pierwszego kibice już dobrze znają, a drugiego dopiero poznają. Malicki to jeden z trzech letnich transferów. Do Szombierek trafił z Sarmacji Będzin. 28-letni napastnik wcześniej występował m.in. w Odrze Wodzisław Śląski, Szczakowiance Jaworzno i KKS 1925 Kalisz.

Do Bytomia z Będzina przenoszą się także pozostali dwaj gracze. Pierwszy to Radosław Gruszka. 21-latek jest obrońcą i przez większą część kariery grał w Górniku Zabrze. Szombierki wzmocni także 34-letni Tomasz Balul. Obrońca zaczynał w Ruchu Chorzów, a potem występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Tychy.

Klub z Modrzewskiego jeszcze testuje kolejnych graczy. Którzy zasilą "Zielonych", przekonamy się niebawem. Szombierki sezon rozpoczną 11 lub 12 sierpnia od spotkania na własnym stadionie ze Slavią Ruda Śląska. Cały terminarz bytomskich IV-ligowców znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:
Reklama: