Sport

II Bieg Harpagana w Dolomitach. Sprawdź się w biegu dla twardzieli


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Biegi z przeszkodami zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. W Bytomiu także nie brakuje takich imprez. Niebawem odbędzie się druga edycja Biegu Harpagana.

Runmageddon to jeden z najpopularniejszych biegów z przeszkodami w Polsce. To ta impreza w dużej mierze przyczyniła się do wielkiego wzrostu popularności takiej formy rywalizacji sportowej. Szybko pojawiły się inne zawody i uczestnicy regularnie mogą sprawdzać swoje umiejętności w różnych miejscowościach. Także w Bytomiu, gdzie kilka miesięcy temu odbyły się zawody Spartan Race.

Reklama

Teraz miłośnicy biegów z przeszkodami znowu będą mieli okazję rywalizować w naszym mieście. Tym razem będzie to druga edycja Biegu Harpagana. Trasa została zlokalizowana na terenie Dolomitów Sportowej Doliny.

Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad dziesięć kilometrów, a na trasie będzie co najmniej 35 przeszkód różnego typu. Wystartować może każdy. Dla dorosłych są dwie kategorie - elite oraz open. Osobną mają dzieci.

Cały czas są wolne miejsca. Wystarczy wejść TUTAJ, wybrać odpowiedni bieg, następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i opłacić startowe. Można także zapisać się w dniu startu, ale nie ma gwarancji, że będą jeszcze miejsca. W dodatku cena będzie wyższa.

Jeżeli ktoś nie zamierza startować, to i tak warto wybrać się do DSD, aby pokibicować. Biegi z przeszkodami są o wiele bardziej emocjonujące od maratonów.

fot. Facebook/Bieg Harpagana

Zobacz też:
Reklama: