Sport

IV liga: Polonia Bytom pewna barażu! Będzie dwumecz z "Cidrami"


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

W obu grupach śląskiej IV ligi na czele jest wszystko jasne. Ruch Radzionków został mistrzem pierwszej, a Polonia Bytom drugiej grupy. Obie drużyny spotkają się za dwa tygodnie.

Śląskie rozgrywki czwartoligowe są bardzo niewdzięczne. Tutaj nie wystarczy wygrać ligę, aby uzyskać awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W III lidze jest tylko jedno miejsce dla beniaminka ze Śląska, a to oznacza, że mistrzowie obu grup IV ligi na koniec muszą jeszcze rozegrać między sobą baraż.

Reklama

Jeszcze w przerwie zimowej trudno było wskazać drużyny, które rozegrają hitowy dwumecz. W pierwszej grupie liderem z kilkupunktową przewagą były Szombierki Bytom. W drugiej ze swoimi aspiracjami nie kryła się Polonia Bytom, ale to ona musiała odrabiać straty do rywali. Po kilku miesiącach ciężkiej walki wszystko się wyjaśniło.

"Zieloni" zmarnowali wielką szansę i ostatecznie stracili baraż. W przedostatniej kolejce mistrzostwo zapewnił sobie Ruch Radzionków. Z kolei w drugiej grupie Polonia Bytom już w sobotę dowiedziała się, że może myśleć o walce o III ligę. LKS Bełk przegrał z LKS-em Czaniec 2:3, a to oznaczało, że w niedzielę bytomianie mogli na luzie wystąpić przeciwko MKS-owi Lędziny. Niebiesko-czerwoni bez presji rozbili swojego rywala 4:1.

djembed

Przed nami jeszcze jedna kolejka IV ligi i można się spodziewać, że liderzy swoich grup potraktują ją ulgowo. Ważniejsza będzie batalia, która rozpocznie się tydzień później. Polonia ma jeden atut, bo w losowaniu, to ona została wybrana gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godzinie 17. "Cidry" ugoszczą swojego rywala w środę 20 czerwca o godzinie 18.

To będzie wielkie piłkarskie święto. Oba zespoły prezentują wysoki poziom. Smaczku dodaje fakt, że dojdzie do trenerskiego pojedynku Jacka Trzeciaka z Kamilem Rakoczym, którzy razem współpracowali przez wiele lat. W dodatku kibice obu drużyn za sobą nie przepadają i na pewno zmotywują piłkarzy, by w tych dwóch starciach dali z siebie wszystko. Już lada moment przekonamy się, gdzie wystrzelą szampany, a potem rozpocznie się szykowanie do roli beniaminka III ligi.

fot. Youtube/Slaskie.tv

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #179286 2018/06/04 23:49
Szkoda że reforma nie przeszła.Baraże na tym poziomie rozgrywek to mimo wszystko nieporozumienie.Stworzenie jednej grupy rozgrywkowej przy tym poziomie byłby sprawiedliwszy,jednak sponsor postawił warunki.
No coż,niech awansuje lepszy...Królowa zawsze i wszędzie będzie Królową :)
Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #179276 2018/06/04 12:58
Można dodać że na Szombierkach mają baaaardzo duże pretensje (ujmując grzecznie) do sędziego, który miał nie podyktować karnego dla Zielonych w ostatnich minutach spotkania (zawodnik drużyny przeciwnej miał dotknąć piłki ręką i to dwa razy).

Podobnie wściekli byli na sędziego Cidroki, też kilka kontrowersyjnych decyzji i ogromne nerwy na ławce trenerskiej. Na szczęście kilka minut po meczu przyszła wiadomość o remisie Szombierek więc emocje opadły.

Tak czy siak kibice conajmniej dwóch lokalnych drużyn mieli w ten weekend ogromne pretensje co do sędziowania.

Reklama: