Sport

Bytomianin walczy o juniorskiego Wielkiego Szlema. Zaczął rewelacyjnie!


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Polski tenisista nigdy nie wygrał juniorskiego turnieju wielkoszlemowego. Szansę na historyczny sukces ma Wojciech Marek, który udanie rozpoczął French Open.

Bytomski klub Górnik Bytom jest jedną z najlepszych szkółek tenisowych w Polsce. Reprezentanci regularnie przywożą trofea z turniejów krajowych i międzynarodowych. Obecnie za jeden z największych talentów uchodzi Wojciech Marek, który tym razem poleciał do Francji.

Reklama

17-latek startuje w juniorskim turnieju wielkoszlemowym French Open. Bytomianin na kortach imienia Rolanda Garrosa rozpoczął od kwalifikacji, w których zwyciężył dwa spotkania i awansował do turnieju głównego.

W pierwszym pojedynku Marek ograł Amerykanina Keenana Mayo 6:2, 6:0. W drugim poprzeczka została zawieszona wyżej. Tenisista Górnika Bytom wygrał pierwszego seta 6:1 z Dostanbekiem Taszbułatowem. W drugim Kazach doprowadził do remisu, ale w rozstrzygającym secie nasz reprezentant zwyciężył 6:3 i przeszedł dalej.

W niedzielę Wojciech Marek rozpoczął turniej główny od starcia z Rayanem Roumanem. Francuz musiał uznać wyższość bytomianina i zdołał urwać jednego seta. Tenisista z Bytomia wygrał 6:2, 3:6, 6:3. W 1/16 finału gracz Górnika Bytom zmierzy się z Timofiejem Skatowem.

Zobacz też:
Reklama: