Sport

Denis Górniak będzie walczył z byłym zawodnikiem KSW

Na gali DSF Kickboxing Challenge Denis Górniak zmierzy się z Michałem Kitą, który jest dobrze znany w polskim środowisku sportów walki. Przed bytomianinem trudne wyzwanie, szczególnie że nie będzie walczył w formule MMA, a w kickboxingu.

Denis Górniak ma na koncie cztery zawodowe walki w MMA i wszystkie stoczył w organizacji Spartan Fight. Jego rekord składa się z trzech zwycięstw i jednej porażki. Ostatni raz zobaczyliśmy go w grudniu ubiegłego roku, gdy poddał Konrada Dziczka. Teraz bytomianina czeka znacznie większe wyzwanie, a można nawet stwierdzić, że największe w karierze.

Reklama

"Flinston" pojawi się na gali DSF Kickboxing Challenge 16: Śląskie Tąpnięcie, która odbędzie się 1 czerwca w Zabrzu. Nasz wojownik zmierzy się tam z Michałem Kitą, a więc z człowiekiem, który na MMA zjadł zęby. "Masakra" walczył w takich znanych federacjach jak KSW, Bellator, czy M-1 Global, a jego rekord to 17 zwycięstw i 10 porażek.

Co jednak najciekawsze, to nie będą rywalizować w formule MMA, a w kickboxingu. Największa różnica jest taka, że zawodnicy nie będą mogli walczyć w parterze. O wszystkim zdecyduje siła kopnięć i uderzeń pięściami.

Górniakowi różne sztuki walki nie są obce, a w dodatku do pojedynku przygotowuje się w Paco Team Katowice. W tym klubie współpracuje z ekspertem od kickboxingu Witoldem Kostką. Wcześniej wygrał dwie walki w tej dyscyplinie.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna