Sport

Sędzia z Bytomia poprowadzi finał Pucharu Polski


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Piotr Lasyk dość niespodziewanie otrzymał wielkie wyróżnienie i będzie sędzią głównym meczu Arka Gdynia - Legia Warszawa w finale Pucharu Polski.

W środę 2 maja odbędzie się finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. O prestiżowe trofeum powalczą zespoły Arki Gdynia i Legii Warszawa. Sędzią głównym tego spotkania miał być Bartosz Frankowski. Ostatnie błędy tego arbitra spowodowały, że prezes PZPN Zbigniew Boniek postanowił dokonać zmiany.

Reklama

- Szanując dotychczasowe dokonania i przebieg kariery sędziego Frankowskiego z niepokojem przyglądałem się ostatnim prowadzonym przez niego spotkaniom. Zwłaszcza w sobotnim meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze (cztery dni przed finałem) pan Frankowski pokazał, że w swej aktualnej dyspozycji nie gwarantuje wysokiego i stabilnego poziomu rozstrzygania najważniejszego meczu sezonu w Polsce. W tej sytuacji arbitrem głównym spotkania finałowego Pucharu Polski będzie pan Piotr Lasyk - komentuje Boniek w portalu laczynaspilka.pl.

Piotr Lasyk jest z Bytomia. Jeszcze kilka lat temu można go było spotkać na meczach B i A-klasy. Szybko jednak zaczął pokonywać kolejne szczeble kariery. W 2015 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Dzisiaj to właśnie w najwyższej lidze można go spotkać najczęściej, ale także prowadzi spotkania I ligi oraz Pucharu Polski.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #178700 2018/04/30 18:18
Z jakich Piekar. Chop mieszko na Mechtalu.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #178696 2018/04/30 17:17
Z tego co pamiętam to sędzia P.Lasyk jest z Piekar Śląskich a reprezentuje podokręg Bytom.
Tak,czy owak kibice z Bytomia będą wspierali swoich kolegów z Gdyni w Warszawie.

Reklama: