Sport

Były mistrz Polski nowym piłkarzem Polonii


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Polonia Bytom jest zdeterminowana, aby w tym sezonie wywalczyć awans do III ligi. W osiągnięciu celu ma pomóc Sebastian Dudek, który kibicom jest dobrze znany z boisk Ekstraklasy.

Transfery w trakcie sezonu zdarzają się niezwykle rzadko i dlatego piątkowa informacja wszystkich zaskoczyła. Z Polonią Bytom od niedawna zaczął trenować Sebastian Dudek. Wieloletni piłkarz Śląska Wrocław szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy, a efektem tego jest podpisanie kontraktu z klubem z Olimpijskiej.

Reklama

Dudek jest pomocnikiem i choć ma na karku już 38 lat, to jego doświadczenie może okazać się niezwykle cenne na finiszu sezonu. Jest wychowankiem Promienia Żary, z którego trafił do Śląska Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska grał przez siedem lat i zdobył tam mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Ostatnie trzy sezony spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Ostatnie spotkanie rozegrał 1 kwietnia ubiegłego roku, a po zakończeniu rozgrywek został bez klubu. Zapewnia jednak, że jest w dobrej formie.

- Przez rok pozostawałem bez występów w rozgrywkach ligowych, jednak cały czas byłem w ruchu. Człowieka związanego od dzieciństwa ze sportem, z piłką nożną, ciągnie do tego cały czas. Pojawiła się opcja gry w piłkę na ligowym poziomie. Znam większość zawodników oraz trenera Trzeciaka, więc nie miałem żadnych problemów, aby się porozumieć z Polonią. Cieszę się, że nadal mogę grać w piłkę i czerpać z tego radość - mówi Dudek na oficjalnej stronie klubu.

W drużynie Jacka Trzeciaka nie brakuje doświadczonych zawodników, ale na razie są zachowane odpowiednie proporcje. Zdecydowaną większość stanowią młodzi gracze, a tacy piłkarze jak Dudek, Marcin Lachowski, Krzysztof Markowski, czy Marcin Radzewicz są dobrym uzupełnieniem zespołu.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #178657 2018/04/27 23:47
Tutaj skład,na trwający wciąż sezon:
www.olimpijska2.pl/index.php?option=com_...e&id=4126&Itemid=352
Klub emeryta powiadasz?Proponuję zwrócić uwagę na ilość WYCHOWANKÓW w składzie.Dawno nie było tylu.,..
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #178650 2018/04/27 14:29
Klub emeryta sie powieksza, a gdzie praca z młodzieżą która to praca jest niby tak bardzo dla Bartyli ważna.

Reklama: