Sport

Trwa przebudowa boiska treningowego przy Piłkarskiej [ZDJĘCIA]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Niebawem boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Polonii Bytom zmieni się nie do poznania. Od kilku tygodni trwają prace na obiekcie, które mają skończyć się jeszcze wiosną.

Reklama

Przy ulicy Piłkarskiej 1 powstało pierwsze w naszym mieście boisko ze sztuczną nawierzchnią, które spełniało wymogi rozgrywek ligowych. Obiekt przez lata był oblegany, co w połączeniu z nie najlepszą technologią sprawiło, że konieczna była wymiana nawierzchni. Dotychczasowa zaczęła się niszczyć, a sama murawa zrobiła się tak twarda, że cierpiały stawy wszystkich, którzy korzystali z boiska.

Na szczęście udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu cały obiekt treningowy zostanie przebudowany. Inwestycja pochłonie 3,5 mln złotych, z czego 1,5 mln pochodzi ze środków ministerialnych.

Przetarg na przebudowę wygrała katowicka firma S-Sport. Najważniejszym celem inwestycji jest wymiana sztucznej nawierzchni, a nowa murawa posiada wszelkie atesty. Zastosowana zostanie taka sama technologia, jak na boisku przy ulicy Frycza-Modrzewskiego, gdzie wszyscy użytkownicy chwalą sobie stan i jakość boiska.

Na terenie ma stanąć zaplecze socjalne, pojawią się nowe ławki rezerwowych, trybuny na kilkuset kibiców, a cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Samo boisko zostanie powiększone, przez co od strony nieistniejącej już hałdy zostanie wydłużony nasyp.

Prace trwają od kilku tygodni, ale niedawno na dłuższy czas stanęły w miejscu z powodu silnych mrozów. Obecnie na obiekcie została już ściągnięta cała stara murawa. Trwają teraz przygotowania do zamontowania drenażu.

Pierwsze szacunki wskazywały, że przebudowa potrwa kilkanaście tygodni. Były plany, aby już wiosną zaczęły się tam treningi i mecze ligowe. Wszystko jednak zależy w dużej mierze od pogody. Nic jednak nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby obiekt został otwarty przed wakacjami.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (5 replies).

sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #177916 2018/03/16 12:25
Przecież to tylko 2 767 500 zł. Kasa popłynie do firmy współzałożyciela Ruchu Chorzów SA.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #177839 2018/03/14 08:14
To boisko bylo juz raz zrobione. Za publiczne pieniadze. I wobec nieudolności osób zarzadzajacych obiektem zostalo zniszczone do tego stopnia ze trzeba je robic po raz kolejny. Rowniez za publiczne pieniadze. Oczywiscie winnych nie ma, jest za to kolejna kasa do rozdysponowania do prywatnej kieszeni. Typowo bytomski zwyczaj. A co mnie drażni najbardziej to że tą nieudolnosc jednych i pazernosc drugich przekuwa sie w jakis wielki i niespotykany sukces. Szambo.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #177837 2018/03/13 23:38
Dzięki Damian ! Inwestowanie w kopanie piłki jest bardzo ważne. To przyciągnie do Bytomia inwestorów. "O jakie fajne boisko. Wow jaki stadion. Zbuduję nieopodal faktorie. Emerytowani górnicy będą mieli kaj dorabiać do głodowych emerytur i wnuki, prawnuki naszych wyzwolicieli też na chleb będą mogli zarobić"
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #177827 2018/03/13 17:37
No, uważaj z tym zapeszaniem... Umowa na modernizację stadionu miała zostać podpisana do 25 lutego, a mamy prawie połowę marca i dalej jej nie zawarto. Na kogo tym razem prezydent zwali winę?
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #177826 2018/03/13 17:07
Nie chcę zapeszać ale za kilka,kilkanaście lat w końcu będę mógł zaprosić moich znajomych Europejczyków na przyzwoity obiekt sportowy w Bytomiu ;)

Reklama: