Sport

Popularna siłownia zniknie z Agory


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

W centrum handlowym Agora niebawem może zabraknąć siłowni i klubu fitness. Jatomi właśnie wycofuje się z polskiego rynku.

Polacy coraz częściej decydują się na aktywny tryb życia, a rynek bardzo szybko zareagował na rosnący trend. Efekt jest taki, że powstało mnóstwo sieci siłowni, które kuszą coraz bardziej atrakcyjnymi cenami oraz bogatym wachlarzem usług. Widać to także w Bytomiu, gdzie w centrum i okolicy mamy kilka siłowni.

Reklama

Nie wszyscy wytrzymują konkurencję. Portal katowice.pro informuje, że spółka Pure Health and Fitness została postawiona w stan likwidacji. To z kolei oznacza likwidację siłowni Jatomi Fitness, która w naszym mieście wynajmuje lokal w centrum handlowym Agora.

Już w grudniu zamknięto dwa lokale, które znajdowały się w Warszawie oraz Rzeszowie. Spółka w całym kraju posiadała 35 siłowni w 19 miastach. Niebawem zniknie ta w katowickiej Silesii City Center.

Na razie nic nie wiadomo w sprawie losu bytomskiego Jatomi Fitness. Władze spółki próbują przenieść umowy najmu na innych operatorów, ale na to muszą też zgodzić się szefowie centrów handlowych.

- Negocjujemy z właścicielami i innymi operatorami sieci fitness przejęcie od nas istniejących lokalizacji Jatomi. W najgorszym wypadku zamkniemy kluby - tłumaczy w portalu retailnet.pl szef spółki Trevor Brennan.

Nie ma zatem pewności, że w Agorze nadal będzie funkcjonować siłownia. Lokal jednak ma świetną lokalizację i powierzchnię 1530 m2, co może skusić konkurencyjne sieci. Jatomi Fitness w Bytomiu na razie nadal funkcjonuje. We wszystkich oddziałach zaczęły się jednak grupowe zwolnienia.

Zobacz też:
Reklama: