Sport

Nie żyje słynny piłkarz Szombierek Bytom

Przykra informacja obiegła fanów GKS-u Szombierki Bytom. W wieku 70 lat zmarł Stanisław Bykowski, który przez wiele lat był czołową postacią "Zielonych".

12 lutego Stanisław Bykowski obchodziłby 71. urodziny. Piłkarz urodzony w 1947 roku niestety tego nie doczekał, bo 5 stycznia pojawiła się informacja o jego śmierci. To wielki cios dla całego środowiska GKS-u Szombierki Bytom.

Reklama

Bykowski występował na pozycji pomocnika i był czołową postacią drużyny, która przez lata występowała w I lidze (odpowiednik dzisiejszej Ekstraklasy). W "Zielonych" występował w latach 1966-1972, a potem po rocznej przerwie wrócił i był zawodnikiem bytomskiego klubu do 1979 roku. Nie dotrwał do kolejnego roku, w którym Szombierki świętowały mistrzostwo Polski.

Bykowski w barwach Szombierek rozegrał 265 meczów i strzelił 11 goli. W ostatnich latach był mocno zaangażowany w sekcję oldbojów, w której sam wielokrotnie występował.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje. Odszedł wielki sportowiec.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #176673 2018/01/15 20:47
W wieki 53 lat zmarł kolejny bytomski piłkarz,Bogusław Cygan.Przez lata grał w Szombierkach ale zaliczył tez epizod w Polonii.

Reklama
Promocja noworoczna