Sport

Miechowicki stadion do modernizacji


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Ministerstwo Sportu i Turystyki sypnie groszem na obiekt przy ul. Dzierżonia. W ciągu dwóch lat tamtejsze boisko dolne przejdzie gruntowną przebudowę.

Starania o modernizację stadionu Silesii Miechowice trwają od dawna. Już w 2010 roku miasto ubiegało się o środki z ministerstwa na ten cel, ale nic z tego nie wyszło. Po sześciu latach w końcu się udało. Resort przyznał Bytomiowi pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1,9 mln zł. Dzięki temu gmina będzie mogła wreszcie ruszyć z inwestycją.

Reklama

Aby tak się stało, miasto musi dołożyć z własnego budżetu jeszcze 2,3 mln zł. Całość ma kosztować 4,2 mln zł. Przetarg na realizację przedsięwzięcia ma zakończyć się jeszcze w tym roku, natomiast prace w terenie ruszą w przyszłym. Urzędnicy oceniają, że obiekt zostanie oddany do użytku w 2018 roku.

W tym czasie dolne boisko stadionu Silesii zostanie dostosowana do wymogów licencyjnych PZPN, dzięki czemu będą mogły być na nim prowadzone nie tylko treningi, ale przede wszystkim rozgrywki ligowe. To z kolei umożliwi rozpoczęcie prac na płycie głównej, do remontu której zobowiązała się Kompania Węglowa.

Ze względu na to, że piłkarze Silesii będą musieli na pewien czas przenieść się na dolne boisko, powstanie przy nim trybuna na 200 miejsc. Oprócz niej powstanie tam oświetlenie, strefy bezpieczeństwa i piłkochwyty. Zgodnie z wytycznymi FIFA boisko będzie miało wymiary 105 na 68 metrów.

fot. UM Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #168036 2016/08/20 11:39
Teraz czekamy na Olimpijską ;)
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #168028 2016/08/19 11:27
Wreszcie bo stan murawy woła o pomste do nieba. Łatwiej noge skręcic niz podac pilke na 5 metrow. I dobrze ze dolne boisko zostanie przywrocone do uzytku, kilka grup tam trenuje a majac do dyspozycji w tej chwili połówke nadajaca sie do czegokolwiek trudno wymagac jakichkolwiek wynikow, zarowno od dzieciakow jak i doroslych.

Reklama: