Sport

Stadion przy Strzelców Bytomskich zlicytowany!

Obiekt, na którym od lat swoje mecze rozgrywa Ruch Radzionków znalazł nabywcę na licytacji.

Radzionkowski klub znajduje się w nietypowej sytuacji. Jego macierzysty obiekt nie mieści się Radzionkowie, lecz w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich (DK 11). Z tego względu od dawna mówi się o potrzebie wybudowania nowego stadionu "u siebie", ale władze małego, liczącego zaledwie 16 tysięcy mieszkańców Radzionkowa, nie mają na to środków.

Reklama

Poważniejszym problemem są jednak długi Ruchu Radzionków, w wyniku których w sezonie 2012/2013 zarząd zdecydował o wycofaniu się z rozgrywek I ligi. Obecnie radzionkowska drużyna gra w IV lidze śląskiej. Teraz klubowi zadano kolejny cios. W środę odbyła się szósta z kolei licytacja działki o powierzchni ok. 34 tys. m2, na której znajduje się główne boisko oraz budynek klubowy. Nieruchomość wyceniono na 1 173 459 zł, natomiast cena wywoławcza wyniosła 782 306 zł.

Tym razem znalazł się nabywca, co postawiło "Cidry" w niekomfortowej sytuacji. Dotąd klub dzierżawił obiekt od likwidatora podmiotu prowadzącego niegdyś radzionkowską drużynę. Teraz nie wiadomo, czy piłkarze wciąż będą mogli na nim rozgrywać swoje mecze.

Stadion kupiła istniejąca dopiero od roku firma Bytaqua, której siedziba mieści się przy ul. Kruszcowej 4, tuż obok Szybu Bolko. Dotąd zarządowi klubu nie udało się skontaktować z jej władzami. - W najbliższych dniach reprezentując również Uczniowski Klub Sportowy „Ruch" Radzionków zamierzamy się spotkać z Władzami Miast Radzionkowa, Bytomia i nowym właścicielem terenu w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej sytuacji - napisał w oświadczeniu Marcin Wąsiak, prezes KS Ruch Radzionków.

Nie wiadomo jakie plany spółka Bytaqua wiąże z zakupioną działką. Po wybudowaniu autostrady A1 wzrosła wartość nieruchomości leżących przy Drodze Krajowej nr 11, stanowiącej główny dojazd do bytomskiego węzła. Niewykluczone, że firma będzie zamierzała wyburzyć stadion i przeznaczyć teren pod inwestycje. To byłby fatalny scenariusz dla Ruchu Radzionków, gdyż zespół musiałby pilnie znaleźć nowe miejsce do rozgrywania spotkań.

"Cidry" to klub o długiej i ciekawej historii. W 2019 roku będzie obchodzić okrągły jubileusz 100-lecia. W najlepszych czasach drużyna grała w Ekstraklasie.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (12 replies).

myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #163545 2015/12/14 20:59

Poczeka kilka lat, aż całość popadnie w ruinę i przekona władze do zmian w studium,

Ale tam za bardzo nie ma czego rujnować - mały lichy budyneczek i trochę ziemi na wałach , to może przetrwać jak niejedno grodzisko
ADALBERTUS Avatar
ADALBERTUS odpowiedział w temacie: #163537 2015/12/14 15:20

71hanysek napisał: Stroszek powinien być radzionkowski...oraz plaże w Mielnie i Mrzeżynie :woohoo:


Zdecydowanie jestem za :P
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #163532 2015/12/14 10:37

ADALBERTUS napisał: Zmienić można zawsze, ale nie sądzę , aby to nastąpiło szybko, bo kilka lat temu ówczesne władze, specjalnie wprowadziły taki zapis na wniosek Ruchu Radzionków, tylko po to, aby nikt tego terenu nie kupił, i żeby RR mógł tam dalej grać, to już była szósta licytacja.
Bartyla zapewne też tego nie zrobi, co nie znaczy, że firma , która nabyła działkę, nie może wykurzyć z owej działki klubu z Radzionkowa.

To, że zapis w planie zagospodarowania czy studium ogranicza funkcję do sportowej wcale nie znaczy, że klub będzie mógł dalej grać na tym stadionie. Właściciel może po prostu nie wydzierżawić mu swojego obiektu. Poczeka kilka lat, aż całość popadnie w ruinę i przekona władze do zmian w studium, bo w ten sposób miasto pozbędzie się szpecącego pryszcza. Przecież taki scenariusz był wielokrotnie przerabiany w przypadku tutejszych kamienic - vide głośna sprawa kamienicy pani Gluck przy Chorzowskiej 2.

Poczekają kilka lat, w końcu uda im się wyburzyć stadion i będzie piękny blaszak.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #163530 2015/12/13 23:16
Stroszek powinien być radzionkowski...oraz plaże w Mielnie i Mrzeżynie :woohoo:
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #163527 2015/12/13 17:28
Chyba nie mielibyście nic przeciw temu aby powstała tam jakaś przytulna Biedronka a temat stadionu byłby poruszany w wątku "Nowe markety".

Reklama
Promocja noworoczna