W latach 1999–2012 Rodziński napisał kilka książek: Sztuka na co dzień i od święta (1999); Obrazy czasu (2001); Mój szkicownik (2005); Dzieła, czasy, ludzie (2007) oraz Autoportret malarza (2012). Tę ostatnią pozycję będzie można nabyć w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu przez cały okres trwania wystawy, poza tym będzie też w sprzedaży wspomniany katalog: Stanisław Rodziński. Malarstwo, przygotowany specjalnie na tę okazję.
W latach 1963–2013 malarz wziął udział w ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą.
W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu pokazanych zostanie ok. 50 prac artysty nawiązującego do estetyki polskiego koloryzmu. W dorobku Stanisława Rodzińskiego można wyodrębnić dwa szczególne wątki: pejzaże i tematykę pasyjną. O fascynacjach pejzażami, we wspomnianym już wywiadzie udzielonym Agnieszce Bartków, malarz mówi: Wielkie wrażenie zrobiły na mnie obserwacje na wakacjach wiejskich krajobrazów z domami i drzewami wobec ziemi oraz nieba. Takim szczególnym miejscem jest miejscowość Nawojowa koło Nowego Sącza, z którą związany był mój ojciec. Tu odkryłem sens pejzażu.
A pytany o to, czy jako artysta osiągnął swój cel, Stanisław Rodziński odpowiada: (…) Akceptuję i kocham to, co robię. (…) Mój dorobek twórczy będzie miał swój los. Podobnie jak moja praca nauczycielska. Cieszę się, że pozostałem wierny własnym zasadom (…). Minęło pięćdziesięciolecie naszego małżeństwa, mam szczęśliwą rodzinę, z którą pozostaję w kontakcie. To wszystko jest wyrazem łaski Bożej, to daje mi szczęście.
Więcej o autorze: Stanisław Rodziński. Malarstwo - wystawa