Poloniści pewnie wygrali, Zieloni kolejny raz przegrali

Polonia Bytom pewnie pokonała u siebie Bytovię Bytów 2:0. Dzięki temu awansowała na 4. miejsce w tabeli II ligi. Natomiast „Zieloni” przegrali już czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Szczakowianką Jaworzno 1:2.

Bytomski4 pilka

Początek meczu "Polonii" był wyrównany. Obie strony miały okazję do zdobycia bramki. Przełomową akcję Poloniści przeprowadzili dopiero w 45. minucie. Dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego wykorzystał Norbert Radkiewicz, dając prowadzenie bytomianom. Na 2:0 podwyższył kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Dawid Jarka, ustalając tym samym wynik spotkania.

Polonia Bytom ma na swoim koncie 23. punkty i bilans bramkowy 20:12. W tabeli zajmują 4. Miejsce w tabeli II ligi. Miejsce.

Bramki:
1:0 Radkiewicz 45'
2:0 Jarka 51'

Polonia Bytom: Sypniewski - Radkiewicz (90' Banaś), Broniewicz, Odrzywolski, Trznadel - Setlak (82' Krzemień), Zalewski, Laskowski, Michalik (71' Jean Paulista), Nowak - Jarka (86' Walesa)

Żółte kartki: Walesa - Pietroń, Kryszak

Czerwona kartka: Pietroń (73'), za drugą żółtą

Popularni "Zieloni" przegrali już czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Szczakowianką Jaworzno 1:2. O zwycięstwie gości zadecydowała świetna postawa bramkarza, który w końcówce obronił rzut karny.

Jedyną bramkę dla naszych zdobył Jaromin. Goście odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami: Pawła Kędronia i Pawła Sermaka. W końcówce spotkania Zieloni mogli doprowadzić do remisu, ale karnego nie wykorzystał Jaromin.

Po 13. kolejkach podopieczni Krzysztofa Górecko mają na koncie 16. punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli III ligi.