Polonia Bytom przegrała z GKS Tychy. Tyscy koszykarze lepsi w sparingu

Za niedługo zaczyna się koszykarski sezon 2024/2025, więc w najlepsze trwają mecze kontrolne. W jednym z nich koszykarze z Bytomia ulegli GKS Tychy na ich obiekcie 85:91

Gks tychy polonia bytom prof

Po dwóch tygodniach przygotowań nadszedł czas na sprawdzenie formy swoich podopiecznych. Trenerzy zarówno jednej, jak i drugiej ekipy nie mogą być jednak zadowoleni, widać było w dalszym ciągu brak odpowiedniego przygotowania do rozgrywek oraz problemy z formą. Obie drużyny często traciły piłkę, popełniały niewymuszone faule, zdarzały się też przestrzelone rzuty, co jednak na tym etapie pre-seasonu jest normą. Zarówno przed Polonią jak i GKS dalsze przygotowania i szlifowanie kondycji.

Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzenie ciągle się zmieniało na korzyść jednych i drugich. Druga połowa wyglądała kompletnie inaczej, GKS Tychy szybko wyszedł aż na 20 punktowe prowadzenie. Trener Polonii Mariusz Bacik wziął przerwę na żądanie, po której powoli jego podopieczni redukowali straty i udało im się zniwelować do różnicy 6 oczek. Koniec końców gospodarze wygrali 91:85 (23:22, 21:16, 28:22, 19:25).

Piłkarze Polonii Bytom w 6. kolejce Betclic II ligi podejmą w meczu na szczycie Resovię. Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia o 15:45.

Punkty: Pruefer 23, Wróbel 18, Piechowicz 10, Zub 10, Bogdanowicz 10, Giżyński 7, Wąsowicz 5, Korczyk 2.