Polonia Bytom pokonuje w Puławach Wisłę w 11. kolejce Betclic II ligi

Polonia Bytom gładko gromi w Puławach Wisłę 3:1 i z 27 punktami po 10 meczach jej sytuacja wygląda naprawdę dobrze. W ramach ciekawostki powiem, że z liderów całego szczebla centralnego (Ekstraklasa-I liga-II liga) Poloniści mają najlepszą średnią punktów na meczach - 2,7 na mecz. Są lepsi nawet od rewelacyjnego Bruk-Betu.

Wisla polonia prof

W porównaniu do przegranego w Pucharze Polski po rzutach karnych 3:3 i 5:6 starcia z Avią Świdnik w pierwszym składzie nastąpiło 5 zmian. W miejsce Karola Szymkowiaka, Remigiusza Szywacza, Patryka Stefańskiego, Sebastiana Stebleckiego i Kamila Wojtyry od pierwszej minuty wybiegli Axel Holewiński, Dominik Konieczny, Lucjan Zieliński, Konrad Andrzejczak oraz Tomasz Gajda.

W 45. minucie w pole karne Wisły wpadł Andrzejczak i co prawda jego strzał Jan Szpaderski obronił, ale dobitki Gajdy już nie był w stanie. 4. gol w bieżącym sezonie i 15. w II lidze byłego gracza Sokoła Ostróda.

W doliczonym czasie gry Polonia popisała się tiki-taką po błędzie obrony Wisły, akcję strzałem na 2:0 wykończył Wojciech Szumilas. Asystował mu Gajda.

W 53. minucie bardzo podobny gift Marcelowi Zylli podarował Holewiński i 35-krotny Ekstraklasowicz (Śląsk Wrocław) trafia po raz 3. w II lidze i 3. w tym sezonie.

Ledwo kibice z Puław usiedli na swoich miejscach, gdy na 11. metrze piłkę otrzymał Szumilas, ustalając wynik spotkania, w którym zdobył 1. i 2. gola w tej kampanii oraz 8. w II lidze. Asystę na swoje konto zapisał definitywny MVP tego spotkania, jakim jest Tomasz Gajda.

W związku z tym, że z Avią Świdnik przegrała dopiero po rzutach karnych, co do statystyk wlicza się jako remis, Polonia Bytom ma serię 11. meczów bez porażki od 28 lipca (10-1-0).

W 12. kolejce Betclic II ligi 6 października Polonia Bytom podejmie KKS Kalisz o 19:35.