Polonia Bytom pokonuje u siebie Zagłębie II Lubin w Betclic II lidze

W zaległym meczu 8. kolejki Betclic II ligi Polonia Bytom pewnie pokonała u siebie 4:2 Zagłębie II Lubin i zrobiła kolejny krok w stronę awansu. Droga jeszcze długa, kręta i wyboista, ale czuć w Bytomiu to charakterystyczne, pierwszoligowe powietrze. A może to smog?

Polonia zaglebie ii prof

W porównaniu do dawno temu rozegranego meczu ze Świtem w Szczecinie (1:0) w pierwszym składzie nie wyszli Olivier Wypart i Wojciech Szumilas, za to od pierwszej minuty zobaczyliśmy Lucjana Zielińskiego oraz Daniela Ściślaka.

W 9. minucie piłkę przed swoim polem karnym nieopatrznie przyjął Kacper Terlecki, nie poradził sobie z naciskającym na niego Tomaszem Gajdą, który ją odebrał, po czym zagrał do Konrada Andrzejczaka, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 26. minucie wrzutka na prawą stronę boiska trafiła na głowę Szymona Michalskiego, któremu wystarczyło ją zgrać do Kamila Wojtyry, a najlepszy strzelec Polonii w tym sezonie zdobył już swoje 7. trafienie.

Tuż przed przerwą w 44. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Dość nieporadnie w środkowej strefie zachował się Dominik Konieczny, którym zakręcił jeden z piłkarzy KGHM II, a następnie piłkarz Miedziowych zagrał do wybiegającego sam na sam Pawła Kruszelnickiego. Pomocnik ominął Axela Holewińskiego i zdobył 5. trafienie w bieżącym sezonie. Przy bramce mała kontrowersja, zarówno piłkarze Polonii jak i komentatorzy sugerowali spalonego, a na poziomie Betclic II ligi nie ma niestety VAR.

W 58. minucie Wojtyra podał do Andrzejczaka, a ten minął bez problemu Kamila Sochania i z linii pola karnego zapakował drugie trafienie w tym meczu i 2. oraz 3. w tym sezonie. Gole symboliczne tym bardziej, że Andrzejczak to dwukrotny Ekstraklasowicz w barwach KGHM Zagłębia Lubin.

W 63. minucie w polu karnym Ściślak podciął Franciszka Antkiewicza, co dla sędziego Mateusza Jendy było oczywistym rzutem karnym. Tego na gola kontaktowego zamienił doskonale znany wszystkim kibicom Ekstraklasy w Polsce Jarosław Jach (3. trafienie w tym sezonie), były piłkarz m.in. angielskiego Crystal Palace i mistrz Mołdawii z Sheriffem Tiraspol, oraz oczywiście były Ekstraklasowicz z pierwszą drużyną Zagłębia. A akcję rozpoczął niestety Konieczny, gdy dał się ograć w polu karnym rezerwowemu Jakubowi Łobodzie, tym samym zawalił oba gole przeciw Polonii w tym meczu.

Ostatnia nuta należała jednak do gospodarzy, a konkretnie do Tomasza Gajdy. Ściślak dostał piłkę na linii szesnastki KGHM II, szybko odegrał ją Gajdzie, a ten od razu bardzo efektownie uderzył i zdobył 3. w tym sezonie gola.

Gole: 9' i 58' Konrad Andrzejczak, 26' Kamil Wojtyra, 74' Tomasz Gajda - 44' Paweł Kruszelnicki, 63' Jarosław Jach k

Tym samym Polonia Bytom zalicza 8. z rzędu mecz bez straty punktów (7 w lidze + 1 w Pucharze Polski).

Bilans Zagłębia II Lubin ze śląskimi drużynami: (0-1-1)

• 0:0 w Lubinie z Zagłębiem Sosnowiec;
  • 2:4 w Bytomiu z Polonią.

W 10. kolejce Betclic II ligi Polonia Bytom podejmie 21 września o 12:00 ŁKS II Łódź. Czy z drugim klubem rezerw pójdzie jej równie łatwo?