Polonia Bytom pokonała w Szczecinie Świt 1:0 i jest wiceliderką Betclic II ligi

Polonia Bytom pokonała w Szczecinie Świt 1:0 po golu Tomasza Gajdy i zajmuje fotel wiceliderki Betclic II ligi.

Swit polonia prof

W porównaniu do wygranego 3:1 meczu z Resovią w pierwszym składzie zabrakło ukaranego czerwoną kartką Remigiusza Szywacza, a zastąpił go Dominik Konieczny.

W 3. minucie próbował z dystansu Wojciech Szumilas, a jego uderzenie na rzut rożny wybił Adrian Sandach. 3 minuty później Konrad Andrzejczak podał do Tomasza Gajdy, a kapitan Polonii kiwnął jednego z defensorów, po czym huknął, a futbolówka po rykoszecie odbiła się od słupka. W 9. minucie ten sam piłkarz zagrał piłkę na prawe skrzydło, gdzie jeden z graczy bytomian oddał niezły strzał obroniony przez Sandacha.

W 57. minucie Szymon Nowicki osłabił gospodarzy, faulując Dominika Koniecznego, a że miał już na koncie żółtą kartkę, to tym samym musiał opuścić boisko. Niemal 25 minut później Gajda znakomicie odpłacił się za przedłużenie z nim kontraktu. Rezerwowy Lucjan Zieliński, po tym jak poślizgnął się kryjący go Kacper Nowak, krótko zacentrował idealnie na nogę kapitana bytomian, a że defensorzy Świtu byli zaaferowali bardziej Kamilem Wojtyrą, to były piłkarz m.in. Stali Brzeg zdobył swoje drugie trafienie w tym sezonie.

W doliczonym czasie gry Oskar Kalenik z rzutu wolnego wrzucił na głowę Krzysztofa Ropskiego, ale jego strzał był tak niecelny, że wspominam o nim tylko dlatego, że nie ma czego innego wspominać w kontekście gry Świtu. Dla gości było to już 7. zwycięstwo z rzędu. Niesamowity był klimat tego meczu, z jednej strony mamy w lidze piękne areny Zagłębia Sosnowiec czy Podbeskidzia Bielsko-Biała, a z drugiej obiekty, zdawałoby się, w szczerym polu, jak ten szczecinian.

Pole, pole, łyse pole

Gole: 81' Tomasz Gajda

Po przerwie reprezentacyjnej 14 września w 9. kolejce Betclic II ligi Polonia Bytom pojedzie do Częstochowy na mecz ze Skrą.

Polonia resovia prof

Może Cię zainteresować:

Polonia Bytom cały czas goni Wieczystą i Pogoń. W meczu na szczycie Betclic II ligi pokonała Resovię

Autor: Wojciech Sontowski

25/08/2024

Tomasz gajda polonia prof

Kapitan Polonii Bytom zostaje w Bytomiu. Nowy kontrakt Tomasza Gajdy

30/08/2024

Swit polonia zapowiedz prof

Trzy drużyny, tylko jeden fotel lidera. Zapowiedź meczu Polonii Bytom ze Świtem Szczecin