Polonia Bytom cały czas goni Wieczystą i Pogoń. W meczu na szczycie Betclic II ligi pokonała Resovię

Gra w dziesiątkę nie zaszkodziła Polonii Bytom. 24 sierpnia odnieśli 6. zwycięstwo z rzędu, pokonując 3:1 Resovię, i mają tyle samo punktów, co Wieczysta Kraków, która jest w strefie dającej bezpośredni awans. Twierdza Bytom niezdobyta!

Polonia resovia prof

W porównaniu z zeszłotygodniowym meczem z GKS w Jastrzębiu-Zdroju (bardzo łatwa wygrana 4:2) trener Łukasz Tomczyk przeprowadził 3 zmiany w składzie. Nie wyszli tym razem Dominik Konieczny, ukarany czerwoną kartką Lucjan Zieliński, Sebastian Steblecki, za to od pierwszej sekundy na Resovię wybiegli Grzegorz Szymusik, Remigiusz Szywacz i Wojciech Szumilas.

W 15. minucie na prowadzenie wyszła Polonia i nie oddała go do końca spotkania. Do piłki wrzuconej na lewe skrzydło bytomian dobiegł Radosław Bąk i wydawało się, że jest po akcji. Obrońca Resovii uznał jednak, że się położy na murawie, a że za plecami miał pierwotnego adresata podania Oliviera Wyparta, to ten zdobył co jego, przedryblował jednego z defensorów, minął drugiego, minął trzeciego i półwślizgiem pokonał Jakuba Tetyka.

Osiem minut później mieliśmy już remis. Dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę scentrował do środka głową Krystian Szymocha, dobiegł do niej Marcin Urynowicz, który miał przy sobie czterech piłkarzy Polonii, jednak jakby nie miał nikogo, to wyszłoby na to samo, i płaskim strzałem nie dał szans Axelowi Holewińskiemu.

Po pół godzinie po małej klepaninie pod polem karnym Polonii piłkę wziął na swojej połowie Tomasz Gajda i zaczął z nią sprint. Już na połowie Resovii zobaczył na lewej stronie kompletnie niekrytego Wyparta, któremu natychmiast dał znać będący w polu karnym Kamil Wojtyra. Piłka została zagrana tak elegancko, że najlepszy strzelec bytomian mógł tylko dostawić nogę, co też zrobił i było 2:1.

Polonia grała w tym meczu wyśmienicie, nie dając żadnych okazji Resovii i wykorzystując (nieliczne) swoje z chirurgiczną precyzją. Byli tak zawzięci, że gdy w 55. minucie prawą stroną nagle pognał Danian Pawłas, to będący ostatnim obrońcą Szywacz miał tylko jeden sposób na interwencję, faul. Niestety, była to czysta czerwona kartka i bytomianie resztę meczu musieli dograć w 10. Czy się tym przejęli? Nie, pod koniec wprowadzony za Mikołaja Łabojkę Steblecki znalazł podaniem Wojtyrę, napastnik tylko zakręcił Szymochą i ustalił wynik spotkania ładnym strzałem w prawy, górny róg.

Gole: 15' Olivier Wypart, 30' Kamil Wojtyra, 85' Kamil Wojtyra - 23' Marcin Urynowicz

W 7. kolejce Betclic II ligi Polonię czeka wyjazd do Szczecina, mecz ze Świtem 31 sierpnia o 12:00.

Polonia bytom

Może Cię zainteresować:

Zwycięzca znajdzie się w strefie awansu, przegrany może wypaść z play-offów. Zapowiedź meczu Polonii Bytom z Resovią w Betclic II lidze

Autor: Wojciech Sontowski