Polityka

Strajk Kobiet w Bytomiu 28.01.2021. Marsz przeciwko wyrokowi TK

strajk-kobiet-w-bytomiu.jpg

Trybunał Konstytucyjny 22 października ogłosił wyrok wobec ustawy o aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Wtedy Polskę nawiedziła pierwsza fala protestów kobiet. W Bytomiu również odbywały się cykliczne marsze. Teraz po kolejnym ciosie, przedstawicielki płci pięknej postanowiły zawalczyć o swoje. Dzisiaj w Bytomiu odbędzie się spacer przeciwko zostrzeniu prawa do abrocji. 

Reklama

 Aborcja w Polsce

27 lat temu zawarto tzw. kompromis aborcyjny, który zezwalał na przerwanie ciąży tylko w trzech określonych przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu); jeśli badania prenatalne lub inne medyczne przesłanki wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalne choroby zagrażające jego życiu, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Od 1997 roku w Polsce, legalnie było wykonywanych kilkaset aborcji rocznie, a ok. 2015r. ponad 1000. Już nie jest. 

Kobiety nie mają wyboru

Po wyroku ogłoszonym przez TK, kobietom zabrano możliwość wykonywania aborcji w przypadku ciężki płodu. W środę, 27 stycznia 2021 roku, późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw został opublikowany kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ta decyzja wywołała wzburzenie wśród wszystkich Polek.

Strajk Kobiet w Bytomiu 28.02.2021. KIEDY? GDZIE?

Bytomianki również nie zgadzają się z decyzją rządu. Kobiety, w ramach sprzeciwu postanowiły zorganizować spacer ulicami miasta. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 19.00 na ul. Dworcowej (od strony Dworca PKP).

 

fot. Facebook Strajk Kobiet Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone