Polityka

Wygaszono kolejne zezwolenia na składowanie i przetwarzanie odpadów


W Bytomiu wciąż trwa walka z odpadami. Każdego miesiąca są wygaszane lub unieważniane następne decyzje dotyczące działalności odpadowej na terenie miasta. W marcu jest nie inaczej...

Reklama

- Polskie prawo daje szeroką gamę odpowiednich narzędzi dla podjęcia skutecznych działań. W mojej ocenie, w poprzednich latach jedyne czego brakowało to woli, chęci zrobienia czegokolwiek, by podjąć walkę z procederem zwożenia do Bytomia nielegalnych odpadów - stwierdził Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

To właśnie Gawron od momentu objęcia funkcji w ratuszu konsekwentnie wycofuje wcześniejsze zezwolenia na zbieranie, bądź przetwarzanie odpadów. - Wycofałem już 11 decyzji, w tym tę wydaną na składowanie odpadów niebezpiecznych na ulicy Łokietka. Pamiętam z jak olbrzymim oburzeniem mieszkańców naszego miasta spotkało się wydanie zezwolenia na gromadzenie toksycznych odpadów w tym miejscu, stąd od początku zakładałem, że tę decyzję muszę wycofać jako jedną z pierwszych. I tak też się stało - powiedział wiceprezydent.

W ciągu ostatnich miesięcy władze Bytomia wygasiły lub unieważniły decyzje dotyczące terenów położonych w Łagiewnikach, Rozbarku, Suchej Górze i Śródmieściu. W marcu wygaszono już trzy zezwolenia: przy ul. Składowej, ul. Krzyżowej oraz ul. Bernardyńskiej.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #184066 2019/03/24 21:19
Wszystko fajnie, że wygaszają te decyzje to naprawdę cieszy!!! Mnie zastanawia, kiedy w końcu zaczniemy sprzątać?? Bo jest źle. Ostatnio miałem okazję przejść się np. Szombierki ul. Puszkina a Rostowskiego prawie przy EC Szombierki - syf straszny!!! Nikt tam nic nie robi a przy obiekcie miejskim za płotem noclegowni to już jest dramat!! To jest nielegalne składowisko i to przy obiekcie, którym zarządza miasto!! Dalej Szyby Rycerskie jak się wjeżdża pierwszym wjazdem do betoniarni no po prstu tragedia śmieć na śmieciu i to też jest wręcz składowisko!! Przecież to trzeba uprzątnąć i wysypać na wjeździe do tego zagajnika pryzmę ziemi na dwa metry albo kamerę przy tym wjeździe. Taka sama kamera powinna być przy przystanku wąskotorówki, gdzie po 19:00 odbywają się wręcz libacje alkoholowe.

Reklama: