Polityka

Radni byli na "tak". Mieszkania komunalne zostaną wyremontowane


Wielu bytomian żyje na walizkach, bo ich dotychczasowe mieszkania zostały wyłączone z użytku. Teraz jest dla nich nadzieja, bo miasto chce im wyremontować nowe mieszkania komunalne. Pierwsze środki na ten cel zostały zapewnione.

Reklama

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta jednym z tematów był remont mieszkań z zasobów komunalnych. Władze Bytomia wnioskowały o przekazanie na ten cel środków w wysokości 1,5 mln złotych. Pomysł zyskał akceptację radnych.

To niewielka kwota, ale pozwoli na remont około trzydziestu lokali socjalnych, które znajdują się w Śródmieściu. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane osobom, które musiały opuścić swoje dotychczasowe mieszkania po wyłączeniu ich z użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

- Wiem, że to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć porządkowanie spraw komunalnych w mieście - komentuje prezydent Mariusz Wołosz i dodaje. - Jest wiele kamienic, w których po wyremontowaniu dachu czy klatki schodowej lokale mogą trafić do bytomian, chcących wyremontować mieszkanie na koszt własny przyszłego najemcy. To będzie bardzo długi i bardzo kosztowny proces, ale im szybciej zaczniemy, tym szybciej bytomianie będą mogli cieszyć się swoimi mieszkaniami.

Bytom podobnie jak wiele miast zmaga się z brakiem mieszkań komunalnych. Obecnie jest ponad tysiąc rodzin, które czeka na taki lokal.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (50 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #183412 2019/02/08 10:22
Mam nadzieję że to jakieś światełko w tunelu...
nettg.pl/news/155582/bytom-beda-walczyc-o-zaleglosci-czynszowe
ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #183375 2019/02/05 19:20

Jawor napisał: Gdybym miał się jeszcze raz urodzić to nigdy bym już nie kupił własnościowego mieszkania i nie wyremontował za własne pieniądze. Zapisałbym się w kolejce, dostałbym, a potem jeszcze by mi wyremontowali. Miasto powinno jeszcze opłacić czynsz z góry na 20 lat i dać w kieszeń żeby na piwo było.

Człowiek był młody i ambitny (teraz mówią ambitny=głupi)


Ja ostatnio też doszedłem do podobnych tyle że dalej idących wniosków. Szczególnie po wizycie znajomej mojej żony która to jak nic odnajduje się w świecie "życia na socjalu" i to nie gdzieś tam w UK, DE tylko w sąsiednim mieście
W skrócie
Matką samotnie wychowujaca dwojke dzieci (jeszcze dwójkę bo kolejna dwojeczka w drodze)
Mieszkanko z miasta i to nie jakaś rudera z kibelkiem na połpiętrze, tylko fajne dwupokojowe mieszkanko 50+m2.
Opłaty śmieszne bo ok. 70 zł Msc
Dopłaty do opału, prądu
Jedzonko z banku żywności.
I komornik i tu uwaga cytuję “komornik to najlepsze co mnie w życiu spotkało"
Wprost powiedziała że od czasu gdy ma komornika podniosła się jej stopa życiowa bo komornik zabiera tylko jakieś śmieszne grosze do najniżej krajowej ale za to profitów socjalnych zrobiło się dużo więcej. I co można można :)
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #183371 2019/02/05 18:24
Bzdura. Specyfikację obiektu jasno określał Program Funkcjonalno-Użytkowy, na który Bytomski Sport wydał wcale nie małą kasę. Przeniesienie szatni z kontenerów do trybuny, w której w tym celu trzeba było wykonać dodatkową kondygnację podziemną było dużym odstępstwem od przetargu i S-Sport spokojnie mógłby się na to nie zgodzić. Zupełnie inny jest koszt zaprojektowania i późniejszego wybudowania kontenerów stojących na kilku pustakach, a inny piętra wbudowanego w skarpę, w którym jedna ściana musi utrzymywać ciężar kilkumetrowej warstwy ziemi. To tak, jakbyś fachowcowi zlecił pomalować ścianę, a gdy ten zabrałby się do roboty, to kazałbyś mu wykuć bruzdy pod instalacje, położyć nowe tynki i gładzie, a to wszystko za tę samą cenę.

Jednak chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ta inwestycja była jedną wielką mistyfikacją, która nie miała się udać. Celem było tylko zrobienie szopki przed wyborami, tak, jak 4 lata wcześniej.
janek opanek Avatar
janek opanek odpowiedział w temacie: #183367 2019/02/05 17:26
to było projektuj-buduj więc po zmianach ostatecznie miały być w trybunie
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #183341 2019/02/04 19:03

janek opanek napisał: kompleks->kontenery->pod główną trybuną, tak to wyglądało co sam przyznajesz, więc jaki był sens pisania że mieli postawić stadion bez szatni, serio w to wierzysz?

Zobacz sobie dokumentację przetargową. Jest cały czas dostępna na stronie Bytomskiego Sportu. Tam nie ma nic o szatniach w trybunie. Jest za to napisane o zapleczu socjalnym dla piłkarzy w tymczasowych kontenerach. Jeśli więc tak stoi w przetargu, to tak, mieli zamiar postawić stadion bez szatni. Ja sobie zadałem trud przeanalizowania tej dokumentacji, dlatego swoich opinii nie opieram na bajeczkach jednego, czy drugiego polityka, tylko na twardych faktach.

janek opanek napisał: Nie wiem o co ty bijesz pianę, stadionu nie ma i nie będzie przez następne lata,daj boże żeby ruszyło z lodowiskiem i jak wieś gminna niesie lokalizacja ma być właśnie na olimpie,jak o zgrozo za bartyli

Wieść gminna źle niesie, bo prezydent co prawda zastanawia się nad wykorzystaniem CZĘŚCI koncepcji hali w zakresie dotyczącym samego lodowiska (bez basenu i innych cudów z kosmosu), ale w innej lokalizacji, gdyż budowa przy Olimpijskiej ze względu na uwarunkowania gruntowe jest po prostu droga.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.