Polityka

SPROSTOWANIE: Krzysztof Bochnia zarabia mniej, niż podaje "Fakt"

Prezes spółki Bytomski Sport odniósł się do informacji przdstawionych przez redakcję "Faktu". Zgodnie z ujawnionymi dokumentami szef miejskiego przedsiębiorstwa zarabia o połowę mniej, niż podali dziennikarze gazety.

Krzysztof Bochnia, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom sp. z o.o. w informacji przesłanej do naszej redakcji udowodnił, iż jego wynagordzenie jest znacznie mniejsze, niż podano to w gazecie "Fakt" i wynosi ok. 12,3 tys. zł. Redakcja dziennika podała natomiast wartość dwukrotnie większą, niż wskazują na to dokumenty przedstawione przez Krzysztofa Bochnię.

Reklama

Na podparcie swoich słów, oprócz dokumentów, prezes Bytomskiego Sportu wskazał zapisy tzw. "Ustawy kominowej", czyli Ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. Zgodnie z nimi miesięczne wynagrodzenie prezesa spółki komunalnej, jaką jest m.in. Bytomski Sport, nie może przekraczać czterokrotności przeciętnego wynagrodzenia, tj. 18 044 zł. Od tej zasady są pewne wyjątki, do których zaliczają się inne spółki miejskie w Bytomiu.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna